Dzieje sięGłogów

Od dziś bez maseczek! Rząd luzuje też inne obostrzenia1 min na czytanie

Kanalizacja to nie miejsce na zużyte rękawiczki oraz maseczki!

Od dziś (15.05.) zniesiony jest obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kościele, w kinie czy teatrze. Co jeszcze się zmieni?

Transport zbiorowy: 100 proc. liczby miejsc siedzących lub 50 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących (przy zachowaniu 50 proc. miejsc siedzących niezajętych).

Radoxim 5

Gastronomia zewnętrzna (na świeżym powietrzu): dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika).

Kultura – kina, projekcje filmowe, teatry, opery, filharmonie na świeżym powietrzu: maks. 50-procentowe obłożenie

Domy i ośrodki kultury, świetlice, działalność edukacyjna i animacyjna prowadzona przez instytucje kultury na otwartym powietrzu: z zachowaniem reżimu sanitarnego

Edukacja – szkoły podstawowe i średnienauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych, nauka hybrydowa dla klas 1-4 szkół średnich, reżim sanitarny m.in. wietrzenie sal na przerwach, dezynfekcja placówek w weekendy.

Sport: obiekty sportowe na świeżym powietrzu – maks. 25 proc. publiczności, zajęcia i wydarzenia sportowe poza obiektami sportowymi – limit 150 osób.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się