Styl życia

Odkrywają tajemnice opuszczonych miejsc w okolicach Głogowa. I wszystko publikują na YouTube2 min na czytanie

Odkrywają tajemnice opuszczonych miejsc w okolicach Głogowa. I wszystko publikują na YouTube

– Pasja, hobby? Coś w tym rodzaju – zastanawia się Szymon Janikowski (26 l.) z Kotli, który z kilkoma znajomymi założył kanał na YouTube UrbexisLife, gdzie można obejrzeć kilka filmików z opuszczonych w Głogowie i okolicach miejsc. – Tych o których większość z nas zapomniała lub nawet nie wiedziała o ich istnieniu. A one kryje wiele tajemnic – dodaje.

Jest ich pięciu – najmłodszy członek grupy ma 20 lat. To Adrian Rybak, Radosław Rajch, Jakub Wolnik i Hubert Osipowicz. Ich pasją jest historia, zwłaszcza ta lokalna. Biorą aparaty i kamery w ręce i jadą do tych miejsc, by odkryć je na nowo. Często nie zdradzając, gdzie one się znajdują. – Dlatego, że nie chcemy przede wszystkim wskazywać drogi złodziejom czy złomiarzom, którzy mogliby doprowadzić do ich zniszczenia – dodaje Szymon. Byli już m.in. w starej fabryce mebli, pałacach „wisielca” czy „generała”. – A przed nami jeszcze wiele innych pomysłów, które chcemy pokazać – nie ukrywają.

Działają od roku, ale bakcyl pojawił się znacznie szybciej. Szymon opowiada, że interesował się tym od najmłodszych lat dzieciństwa. Robił zdjęcia, opisy, ale wszystko chował do przysłowiowej „szuflady”. W końcu po namowie najbliższych zdecydował się to wrzucić w sieć. I chyba się udało, bo oglądalność jest spora. Zobacz ich kanał: TUTAJ.
RED

Podziel się informacją ...
  • 326
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Styl życia