Dzieje sięGłogów

Ostatni dzień wakacji! Jutro do szkoły, kiedy uczniowie mogą liczyć na wolne?1 min na czytanie

Strajk w głogowskich szkołach. Jak mija poranek bez lekcji? 7

Niedziela (1.09.) przywitała nas piękną, słoneczną oraz upalną pogodą. Ale już jutro koniec wakacji. Przedszkolaki, dzieci i młodzież rozpoczną nowy rok szkolny. I wygląda na to, że na dłuższą labę będzie trzeba trochę poczekać. Dopiero w listopadzie szykuje się dłuższy weekend – Wszystkich Świętych wypada w piątek. Kolejne trzy dni z rzędu bez szkoły tydzień później, bo Święto Niepodległości z kolei w poniedziałek. Na przełomie roku wolne od 23 grudnia do 2 stycznia – to przerwa świąteczna.

Trzech Króli wypada w poniedziałek (6.01.) a potem już zimowe ferie. Po nich oczekiwanie na następne święta… dopiero w kwietniu. Wielkanocna przerwa świąteczna rozpocznie się 9 i potrwa do 15 kwietnia. A co z majówką? Święto Pracy w piątek, więc to oznacza tylko trzy dni wolnego. Boże Ciało w czwartek i…wakacje! Zakończenie roku szkolnego planowane jest na 26 czerwca. Co na to uczniowie? Spytaliśmy ich o to na al. Wolności.

– Jakoś zleci, choć szkoda, że dni wolne w tym roku wypadają mało korzystnie. Bywało tak, że w międzyczasie długie weekendy trwały nawet po cztery-pięć dni – żałuje Natalia Węgrzyn (15 l.). – A może strajk będzie? Słyszałem w telewizji, że nauczyciele są nadal niezadowoleni, mało zarabiają i w ogóle. Może się uda – dorzuca Tomasz Woźniak (16 l.). I wedle zasady, że… nadzieja umiera ostatnia.
MK

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się