Dzieje sięGłogów

Otwierają lokale? Policja i sanepid zapowiadają kontrole. Właścicielom grożą wysokie kary1 min na czytanie

Otwierają lokale? Policja i sanepid zapowiadają kontrole. Właścicielom grożą wysokie kary

Pizzeria “Trzy po trzy” oraz restauracja “Pasjami” to głogowskie lokalne gastronomiczne, które oficjalnie przyłączyły się do akcji #OwieraMy. A o co chodzi? To bunt przedsiębiorców przeciwko decyzjom rządu. Branża gastronomiczna cierpi, jest w złej sytuacji finansowej. Dlatego jutro (16.01.), te dwa lokale, będą normalnie otwarte dla klientów przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności. Nie tylko na wynos. Będzie można tam spędzić czas. Zjeść na przykład pizzę. Pisaliśmy o tym: TUTAJ. Choć zgodnie z obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd nie mają do tego prawa.

Policja i sanepid zapowiadają kontrole. – Przekazaliśmy informację sanepidowi. Będziemy na to reagować. Na razie mówimy jednak o sytuacji hipotetycznej. Nic takiego jeszcze nie stwierdziliśmy. Jeżeli stwierdzimy, to będziemy podejmować niezbędne kroki, oczywiście zgodne z prawem – zapowiada Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie.

Chodzi o karę administracyjną nakładaną przez sanepid. Może ona wynieść od 5 do 30 tys. zł, a każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się