Dzieje sięGłogów

PiS wziął pod lupę majówkę w mieście. „Nieprawidłowości miały miejsce”. Kiedy poznamy szczegóły?1 min na czytanie

Tłumy na Festiwalu Smaków Świata. Trzeba było dowozić przedwojennego piwa z Głogowa [ZDJĘCIA] 6

O konferencji prasowej zawiadomiło media biuro poselskie posła Wojciecha Zubowskiego. Zrobiło to w imieniu klubu radnych Prawo i Sprawiedliwość. Chodzi o „Nieprawidłowości, które miały miejsce podczas realizacji tegorocznej majówki i jej obsługi gastronomicznej” – tak napisali w komunikacie. 

Jak udało się nam ustalić chodzi o opłaty, jakie miasto pobierało za wynajęcie terenu pod foodtracki w ramach Festiwalu Smaków Świata. Wówczas na bulwar zjechało dziesiątki takich wozów z jedzeniem. Organizatorem imprezy był m.in. radny powiatowy z Platformy Obywatelskiej. 

Radoxim 5

Radni PiS – zarówno powiatowi jak i miejscy – składali już w tej sprawie interpelacje do prezydenta miasta Rafaela Rokaszewicz i mówili o swoich wątpliwościach głównie co do opłat pobieranych przez miasto za zajęcie pasa drogowego. Pobierano 25 groszy/metr kwadratowy za dobę czyli jak za ogródki gastronomiczne. Radny miejski Krzysztof Sarzyński (PiS) miał wątpliwości, czy opłaty nie powinny wynosić 4 zł /metr kwadratowy tak jak za tymczasowe stanowiska handlowe. 

Czy od tego momentu coś się zmieniło? – Mamy nowe ustalenia w tej sprawie, jednak nie mogę dziś więcej zdradzić – powiedział nam Krzysztof Sarzyński, radny miejski i zaprosił na jutrzejszą konferencję prasową. 

Przypomnimy, że do prokuratury zgłoszono też sprawę kradzieży prądu ze skrzynki rozdzielczej podczas majówki. Sprawa została jednak umorzona. 

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się