Zamknij

Straż Graniczna czeka na chętnych do służby

19:28, 17.03.2023 EI Aktualizacja: 19:54, 17.03.2023
Skomentuj

Trwa nabór do służby w placówkach Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. – Na chętnych do służby w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej czekają wolne miejsca we wszystkich placówkach. Aby wstąpić w nasze szeregi, wystarczy mieć polskie obywatelstwo, minimum średnie wykształcenie i nie być karanym sądownie. Wiek kandydata nie gra roli, a brak doświadczenia zawodowego nie jest przeszkodą. W naszych ośrodkach szkolenia kandydat na funkcjonariusza zostanie kompleksowo przeszkolony do pełnienia dalszej służby – mówi ppor. Paweł Biskupik, pełniący obowiązki rzecznika prasowego NoOSG.

Dokumenty można składać w dowolnej placówce NoOSG, czyli w Gorzowie Wielkopolskim, Świecku, Tuplicach, Zielonej Górze - Babimoście, Kłodzku, Legnicy, Jeleniej Górze, Zgorzelcu, Wrocławiu - Strachowicach, Kaliszu i w Poznaniu-Ławicy oraz w Komendzie Oddziału w Krośnie Odrzańskim.

– Postępowanie kwalifikacyjne, które przechodzi kandydat podzielone jest na dwa etapy. Podczas pierwszego, komisja rekrutacyjna sprawdza kompletność dokumentów złożonych przez kandydata i przeprowadza z nim wstępną rozmowę. Następnie kandydat przechodzi badanie psychologicznie oraz psychofizjologiczne – wyjaśnia ppor. Biskupik. – Podczas drugiego etapu odbywającego się w siedzibie NoOSG w Krośnie Odrzańskim, kandydaci rozwiązują testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego, przechodzą egzamin ze sprawności fizycznej i kolejną rozmowę kwalifikacyjną. Po ich pozytywnym zaliczeniu, adepci przechodzą badania lekarskie, a na ich podstawie komisja lekarska ustala ich zdolność do służby – dodaje.

Rekruta czeka kilkumiesięczne szkolenie w jednym z trzech ośrodków szkolenia Straży Granicznej. – Zapewniamy darmowe wyżywienie, umundurowanie i zakwaterowanie – podkreśla Paweł Biskupik. – A po ukończonym kursie i zdanym egzaminie zarobki nowego funkcjonariusza, uwzględniając planowaną podwyżkę uposażeń funkcjonariuszy od marca br., mogą wynosić ponad 5 tys. zł na rękę dla osób przed ukończeniem 26 roku życia i ok. 4,8 tys. dla osób po 26 roku życia, które nie są już zwolnione z podatku dochodowego. Dodatkowo od 1 marca 2023 r. – funkcjonariuszom pełniącym służbę w bezpośredniej ochronie granicy państwowej przysługuje dodatek graniczny w wysokości 450 zł. – wylicza na zachętę.

Funkcjonariusz SG może liczyć również na dodatek na remont mieszkania lub pomoc finansową na kupno domu czy mieszkania oraz zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby. Każdemu funkcjonariuszowi SG przysługuje ponadto równoważnik za umundurowanie tzw. mundurówka, 13-ta pensja oraz dofinansowanie do wypoczynku.

Ppor. Biskupik podkreśla, że służba w Straży Granicznej to stabilna, prestiżowa i satysfakcjonująca służba w dynamicznych zespołach. To także możliwość ciągłego doskonalenia zawodowego w ośrodkach szkolenia Straży Granicznej oraz szerokie perspektywy rozwoju zawodowego oraz możliwość wyboru odpowiednich dla siebie specjalizacji w służbie np: kontrola ruchu granicznego na lotniskach, wykrywanie przestępstw i zatrzymywanie podejrzanych, działania kontrolne i weryfikacyjne, działania specjalne realizowane w formie działań bojowych, działania minersko - pirotechniczne, służba przewodników psów służbowych czy specjalistów od rozpoznawania fałszerstw dokumentów.

Wszystkie przydatne informacje na temat szczegółowych wymagań i etapów rekrutacji znajdują się na stronie NoOSG.

 

 
 
 
 
(EI)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Ostrzegam Ostrzegam

0 0

Dla zainteresowanych polecam bardzo dokładnie zapoznać się z wymaganiami zdrowotnymi opisanymi a rozporządzeniu. Ja po straceniu pół roku i pieniędzy odpadłem przez podwyższone ciśnienie krwi. 00:21, 19.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%