Zamknij
REKLAMA

Martyna Kierczyńska Mistrzynią Świata!

08:55, 27.03.2023 . Aktualizacja: 09:38, 27.03.2023
Skomentuj

Zakończyły się Mistrzostwa Polski Muaythai IFMA 2023 juniorów, seniorów oraz weteranów w Głogowie. Uroczystą galę zwieńczył pojedynek czeskiej zawodniczki z Martyną Kierczyńską. Po pięciu rundach Pas Zawodowej Mistrzyni Świata Muaythai WMC trafił bezkompromisowo do zawodniczki z Legionu Głogów. 

Przed rozpoczęciem walki zostały odegrane hymny. Najpierw dla Victorii Bulinovej, której kibicowali rodacy, a następnie Kierczyńskiej. Zawodniczka z Głogowa miała ogromną publiczność, która nieustannie skandowała z trybun jej nazwisko. Doping okazał się skuteczny, gdyż to właśnie Kierczyńska pod okiem trenera Macieja Domińczaka zdobyła pas. Czeszka się nie poddawała, ale Martyna była na tyle silna, że po jednym z ciosów rywalce poleciała krew. Obie zawodniczki na koniec walki uściskały się, a w oczach Kierczyńskiej pojawiły się łzy radości. 

Po zakończonej walce głogowianka długo nie zeszła z ringu. Najpierw uściskał ją prezydent, a następnie fani, którzy gratulowali Martynie zwycięstwa. Martyna na zakończenie podziękowała trenerowi oraz zgromadzonej publiczności za wsparcie, wiarę oraz kibicowanie. 

Podczas gali wręczony został także puchar dla najlepszego klubu. Tym okazał się Legion Głogów, który może pochwalić się zwycięskimi walkami swoich zawodników, m. in.  Mariusza Lacha, Michała Andrasza oraz Pawła Lisieckiego. Publiczność na długo zapamięta emocje towarzyszące wszystkim walkom.

MW

 
 
 
 
 
(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Ewelina Ewelina

0 0

Gratulacje Martynko 🇵🇱🥊💪życzę wszystkiego dobrego 👊🫶 14:10, 27.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%