Zamknij

Mieszkańcy ul. Stawnej w Głogowie: Ten chodnik trzeba doświetlić

10:26, 21.09.2023 . Aktualizacja: 10:27, 21.09.2023
Skomentuj

 

Mieszkańcy proszą i apelują, ale do tej pory efektów brak. – Od co najmniej dwóch lat – wylicza radny miejski Dariusz Czaja.

Ba, może jego wniosek przyspieszy prace miejskich urzędników. – Gmina Miejska już na początku 2022 roku deklarowała, że zostaną podjęte odpowiednie kroki w tej sprawie. W dalszym ciągu miejsce to po zmroku jest jednak niedoświetlone i niebezpieczne – zwraca uwagę w zapytaniu do magistratu.

Dostał odpowiedź. W piśmie podpisanym przez prezydenta Rafaela Rokaszewicza czytamy, że w lutym ubiegłego roku miasto zwróciło się do Tauronu Nowe Technologie S.A. Z wnioskiem o doświetlenie chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Stawnej.

– Szacunkowy koszt realizacji zadania, który został przedstawiony przez właściciela sieci, był na tyle wysoki, że odstąpiono od realizacji w tamtym czasie – przytacza prezydent.

Deklaruje jednocześnie, że problem doświetlenia zostanie rozważony w budżecie na przyszły rok. Ale wtedy to miasto musiałoby pokryć przecież koszty inwestycji..., która do nich nie należy. Radny Czaja nie może w to uwierzyć – w to, że państwowej spółki nie stać na postawienie kilku nowych latarni czy naprawę tych starszych. – Chodzi przecież o bezpieczeństwo mieszkańców – bije na alarm.

MK

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Bolesław NieśmiałyBolesław Nieśmiały

0 0

Tylko żeby to nie było takie oświetlenie, jak wzdłuż nowego chodnika i ścieżki rowerowej obok hali sportowej. Czyli stojące- nieświecące. Pani Rzecznik chwaliła się, że ścieżka jest oświetlona, a tu kicha... 13:08, 21.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%