Zamknij

To tylko chwilowe załamanie pogody w Głogowie na weekend. Temperatura spadnie do 20 stopni

07:30, 22.09.2023 .
Skomentuj

Dziś rano (22.09.) jeszcze będzie słonecznie, ale po południu się zachmurzy. Warto mieć przy sobie bluzę i parasol, gdyż temperatura spadnie i będzie padał deszcz. Jednak nie ma się co martwić, bo to tylko lekkie załamanie pogody, i to tylko przejściowe. Pogoda popsuje się jedynie na chwilę. Niestety, akurat na weekend.

Sprawdziliśmy, jaka będzie pogoda w Głogowie w nadchodzący weekend i po weekendzie. W piątek trochę się zachmurzy, popada i zrobi się zimniej, ale dopiero po południu. Temperatura będzie trochę niższa niż przez kilka ostatnich dni, maksymalnie do 21 – 22 stopni Celsjusza. 

Jest to związane z nadchodzącą z zachodu strefą frontu atmosferycznego. Idą opady deszczu

zapowiada synoptyk meteorolog Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie Ewa Łapińska. Tak po godz. 14 – 15 powinien popadać deszcz. Opady utrzymają się także w nocy z piątku na sobotę. Nocą także już nie będzie zbyt ciepło, maksymalnie 12 stopni. W sobotę (23.09.) rano będzie się utrzymywało lekkie zachmurzenie, ale im bliżej południa, tym bardziej się będzie przebijało słońce. Mimo tego, że znów zacznie się robić słonecznie, to jednak temperatura będzie niższa. Maksymalnie ok. 20 stopni. Zapowiada się taka chłodniejsza, lecz słoneczna sobota.

W niedzielę (24.09.) także od rana chmury, ale słonce się będzie przebijało. Około 20 stopni Celsjusza i bez opadów. Ale po weekendzie, od poniedziałku zacznie się robić coraz cieplej. Prognozy przewidują, że już we wtorek może być słonecznie i nawet 24 stopnie, a w środę nawet 27 stopni Celsjusza. W czwartek będzie 25. Cała końcówka września zapowiada się tak ciepło i słonecznie, jakby lato nie chciało odejść. Ale w końcu jednak odejdzie.

Do końca września mamy taką prognozowaną sytuację, że z południowego wschodu będzie napływało ciepłe i suche powietrze. Niebo będzie pogodne, a ciśnienie wzrośnie

mówi Ewa Łapińska. Czyli jeszcze pochodzimy na letniaka. 

(DN) 

 
 
 
 
 
 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%