Zamknij

Na różowym moście w Głogowie będą kapy, jak w Toruniu? Mamy zdjęcia! Zobacz, o czym mówi prezydent Rokaszewicz!

12:17, 21.11.2023 . Aktualizacja: 12:56, 21.11.2023
Skomentuj

Na wąskie chodniczki wzdłuż różowego mostu narzekają i piesi i rowerzyści, bo jedni drugim - jak to u nas, przeszkadzają. Że temat jest żywy, potwierdza prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz i mówi, że znalazł rozwiązanie - kapy! Byleby tylko właściciel mostu się zgodził. - Rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad trwają - zapewnia. 

Zaczęliśmy rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, która jest właścicielem mostu, o możliwości dobudowania z boku „kap”, gdzie można zrobić ścieżkę rowerową. Taki projekt został zrealizowany w Toruniu, z autostradami rowerowymi po obu stronach

– mówił Rokaszewicz podczas ostatniego spotkania z mieszkańcami w ratuszu (16.11.) w wyjaśniał, że komponenty do "rozbudowy" mostu w Toruniu wykonywała głogowska firma, a technologia jest już sprawdzona technologia i pomysł jest możliwy do wykonania.

Teraz trzeba tylko przekonać właściciela mostu, żeby o czymś takim pomyśleć

– podkreślał Rafael Rokaszewicz

Ale o co chodzi z tymi kapami? Bo to przynajmniej dla części głogowian jest zagadką...

A chodzi ni mniej, ni więcej, jak o poszerzenie mostu elementami przymocowanymi do konstrukcji nośnej mostu, na których następnie kładziona jest nawierzchnia i montowane są niezbędne elementy zapewniające bezpieczeństwo, jak np. barierki na nawet - jeśli jest tak potrzeba - słupy oświetleniowe. 

We wspomnianym przez prezydenta Rokaszewicza Toruniu, na moście im. Piłsudskiego znajdującym się  w ciągu DK 15., ciągi pieszo - rowerowe po obu stronach mostu poszerzono z 2 do 4,2 m! Inwestycja zakończyła się w tym roku i zdążyła trafić do finału Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku, a my mamy dla was zdjęcia toruńskiego mostu, by jeszcze lepiej zobrazować wam ten pomysł. 

Co o tym pomyśle sądzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad?

Rzeczniczka Magdalena Szumiata przyznaje, że osobiście jeszcze o takim pomyśle dla Głogowa nie słyszała, ale zasięgnie języka. Czekamy więc na odpowiedź, a tymczasem warto przypomnieć, że tego typu inwestycje - nie będące priorytetem dla GDDiKA, jak  - nie szukając daleko głogowskie rondo Górników, mogą liczyć na aprobatę, ale nie na wykonanie. Miasto, które jest zainteresowane taką inwestycją może otrzymać zgodę na jej realizację, ale sfinansować musi ją sobie samo... I w tym przypadku - jeśli zgoda będzie., to najprawdopodobniej na takich właśnie zasadach.  

(EI, fot. Daniel Wiśniewski - ddtorun.pl)

 
 
 
 
 
 
 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

KonradKonrad

1 1

Więcej zdjęć z mostu w Toruniu https://www.konstrukcjekompozytowe.pl
Materiał video z realizacji montażu chodnika i ścieżki rowerowej na YT: https://www.youtube.com/watch?v=zNuaQuA_axk
14:56, 21.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tak Tak

5 0

Wybory samorządowe się zbliżają, zobaczycie co jeszcze zrobią. 16:30, 21.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Biker.Biker.

3 1

Usiądą, pomyślą i wyjdzie że jeszcze trzeba ścieżkę między mostami wybudować, a jak im w tej dziedzinie idzie to wszyscy wiedzą. 16:36, 21.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wiem co mówięWiem co mówię

1 0

I koniecznie jeszcze jedno przejscie dla pieszych i rowerków tuż za mostem by rowerem na marine wjechać i niebedzię korków 23:06, 21.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%