Zamknij

Jeden pług śnieżny na całą gminę - 13 wsi! Dyrektor ZGK w Serbach: To prawda, ale sobie radzimy

13:35, 30.11.2023 . Aktualizacja: 13:59, 30.11.2023
Skomentuj

Już po pierwszych opadach śniegu mieszkańcy gminy Głogów zwracają uwagę, że na 13 sołectw Zakład Gospodarki Komunalnej w Serbach ma tylko jeden pług do odśnieżania dróg. 

To prawda, ale radzimy sobie

- mówi dyrektor zakładu Andrzej Konowalczyk i dodaje, że sprzęt dla ZGK kupuje gmina, a na drugi ciągnik z pługiem w tej chwili nie ma w budżecie pieniędzy. W razie potrzeby jednak, w gminie jest trzech rolników, którzy dysponują odpowiednim sprzętem i jeśli zajdzie taka potrzeba, to zakład za odpowiednim wynagrodzeniem  korzysta z ich pomocy.  

Ale przedwczoraj, gdy sypnęło śniegiem jeździliśmy już od 4. rano i drogi były odśnieżone

- zapewnia i podkreśla, że zakład dysponuje sporą ilością różnego sprzętu niezbędnego do prac w ciągu całego roku i w porównaniu z okolicznymi gminami, jest całkiem dobrze wyposażony, a zakup ciągnika z pługiem i rozrzutnikiem to jednak koszt rzędu 300 tys. zł.

Jeżeli sytuacja będzie tego wymagała, to mamy przyczepę i łopaty, więc w razie potrzeby będziemy posypywać newralgiczne punkty ręcznie    

- dodaje, choć oczywiście ma nadzieję, że to nie będzie potrzebne. Na razie - jak mówi - najbliższe opady śniegi zapowiadane są na sobotę i już teraz dogaduje się z pracownikami, że w razie konieczności przyjdą do pracy. Bo ZGK nie tylko nie ma drugiego pługa, ale też umowy na pozostawanie w stanie gotowości. Pracownicy zakładu mają co do zasady pięciodniowy tydzień pracy, ale jeśli są potrzebni, można na nich liczyć. 

Prawda jest taka, że wszędzie na raz być nie można. Nawet gdyby w każdej wsi stał ciągnik z pługiem, to i tak wszystkich ulic na raz nie odśnieży

- mówi półżartem, i dodaje, że mieszkańcy trochę już zapomnieli, że kiedyś zimy nie były tak łagodne, a drogi na wsiach odśnieżali sami mieszkańcy. 

(EI) 

 
 
 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

MieszaniecMieszaniec

0 0

W nawiązaniu do wypowiedzi Pana dyrektora ZGK Serby to widać, że kiedyś cyrk do Głogowa przyjeżdżał raz w roku a teraz mamy codziennie. Kiedyś ludzie chodzili po drzewach, ciekawe jak wygląda harmonogram odśnieżania dróg gminnych we wioskach, może do zespołu w zakresie odśnieżania każdej wioski dołączy rada solecka, sołtys i radny. Reasumując to śmiechu warte, gratuluje wyobraźni. 19:22, 30.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

Mieszkaniec.Mieszkaniec.

0 0

Trochę buraków jest to damy rade 10:22, 01.12.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%