Właściwy protest rozpocznie się w południe (24.01.), ale już od co najmniej godziny rolnicy zbierają się na parkingu przy placu po dawnym LOK-u. Cały czas dojeżdżają kolejne ciągniki i kolejne samochody, pojawiło się także kilku rolników z okolicy, którzy nie biorą czynnego udziału w proteście, ale jak mówią - są tu, żeby wesprzeć protestujących.
W Głogowie przed różowym mostem zgromadziło się już kilkanaście ciągników i wciąż dojeżdżają kolejne. Około pół godziny temu zebrani rolnicy wyjechali w stronę Górkowa, skąd przyprowadzą grupę, która tam zaczęła się gromadzić. Jadą w kolumnach po kilka ciągników i bardzo wolno, co niestety spowalnia ruch na ulicach, którymi się przemieszczają, ale jak dotąd - w przeciwieństwie do rolników protestujących w innych miastach w Polsce - nie blokowali ani krajowej 12, ani przejścia dla pieszych na Ostrowie Tumskim.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"5031"}
Pojawiła się jednak informacja, że rolnicy spacerują po przejściu dla pieszych, stąd na miejscu pojawili się kontrolnie pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ale doniesienia nie potwierdzili i odjechali. Na miejsce przyjechał także patrol policji i także już odjechał.
::news{"type":"see-also","item":"153216"}
Na razie jest spokojnie, a ruch na krajowej 12 odbywa się normalnie. Mamy sygnał, że rolnicy z Górkowa dotarli już do centrum miasta przejechali przez rondo Konstytucji 3 Maja i zrobili kółko. Wszystko wskazuje na to, że skoro mają czas, fundują jeszcze głogowianom małą "paradę".
::addons{"type":"youtube","url":"https://youtu.be/RR0ktQCCwN0"}
(EI, GH)
Tak 11:29, 24.01.2024
Brawo rolnicy ,żywność musi być, zniszczą Was to będzie po nas.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Wbili łopatę pod inwestycję za 140 milionów
Jak to jest d****** uśmiechnięte aż w dupie się zmieści
Durnie
23:09, 2026-06-22
Przyszła pani psycholog ściga się teraz Mercedesem
Autor tekstu jest niekonsekwentny. Skoro "kierowczyni", to nie psycholog sportu.
Mroczny
23:05, 2026-06-22
Głogów sprzeda działkę za 134 zł
Już poszło w Polskę że w Głogowie,prezydent sprzedał działkę za 200 zł.A to ciekawe
Robotnik
21:25, 2026-06-22
Podwyżki, kwiaty i czerwona kartka dla starosty
Podwyżki,człowieku ogarnij się i do roboty a jak się na niczym nie znasz to do teatru
Szpital
21:15, 2026-06-22