Pierwsze sukcesy najmłodszych, ale medale też dla tych starszych pływaków

21:38, 14.04.2024 . Aktualizacja: 16:57, 15.04.2024

Zawodnicy Piasta Głogów, w ostatni weekend, wzięli udział w dwóch imprezach.

W Świebodzicach w pucharze sprintu Maksym Mikołajewski i Mikołaj Bek zaczęli od rekordów życiowych na dystansie 50 metrów w stylu dowolnym. Następnie dołożyli jeszcze: pierwszy z nich srebrny medal na dystansie 50 m stylem klasycznym. Z kolei Mikołaj zajął 4. miejsce na tym samym dystansie, ale w stylu grzbietowym.

Natomiast w Poznaniu, gdzie świętowano 40-lecie Szkoły Mistrzostwa Sportowego, nasi również powalczyli o najwyższe cele. Marcel Piotrowski w kategorii open stanął na trzecim stopniu podium na dystansie 50 m w stylu klasycznym. Wiktoria Mietlińska w swojej kat. wiekowej wygrała na dystansie 100 m w stylu grzbietowym, ale też zajęła 3. miejsce na krótszym o połowę dystansie.

Martyna Szczepańska mogła cieszyć się z brązu na dystansie 50 m w stylu klasycznym, z kolei po taki sam krążek sięgnęła jeszcze Blanka Skiba – ona w stylu dowolnym.

Natasza Zienkiewicz tuż za podium na 100 m grzbietem. Spore grono tych, którzy bili swoje rekordy życiowe. A należą do nich: Dawid Mita, Michalina Sosińska, Filip Sańko, Marcin Nowak, Szymon Korolewicz.

Start w Poznaniu był też debiutem dla najmłodszych Marcela Szczepańskiego i Gustawa Kuryło. A także powrotem do pływania po kilku tygodniach przerwy Liliany Skiba

– mówi trener Tomasz Skiba.

Ci najmłodsi adepci pływania również wrócili z medalami: Liliana Skiba zajęła 2. miejsce na dystansie 50 m w stylu grzbietowym i na 50 m w stylu dowolnym. Gustaw Kuryło był drugi na dystansie 50 w stylu grzbietowym i trzeci na dystansie 50 m w stylu dowolnym. Marcel Szczepański nie miał sobie równanych na dystansie 50 m w stylu klasycznym, a na dystansie 50 m w stylu dowolnym był drugi.