Edyta Owczarek-Pręda nowym zastępcą prezydenta Głogowa. Dorota Młodecka – członkiem zarządu powiatu.
Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz i poseł Łukasz Horbatowski przedstawili dziś (6.05.) podczas konferencji prasowej efekty pracy koalicjantów na szczeblu powiatowym i miejskim, czyli powyborczą układankę. Dziś po raz pierwszy zbierze się rada powiatu głogowskiego, a jutro – rada miejska.
We wtorek (7.05.) podczas sesji rady miejskiej prezydent Rafael Rokaszewicz zostanie zaprzysiężony na nową kadencję, a rada po złożeniu ślubowania, wybierze przewodniczącego i wiceprzewodniczących.
W przeddzień prezydent i poseł, w myśl porozumienia Komitetów Wyborczych Rafała Rokaszewicza oraz Koalicji Obywatelskiej, przedstawili oficjalnych kandydatów na poszczególne funkcje.
Bierzemy odpowiedzialność na siebie. Chcemy przeprowadzić wiele ważnych zadań i inwestycji. W tym celu to porozumienie naszych wspólnych organizacji jest nam potrzebne, aby sprawnie, z korzyścią dla mieszkańców naszego regionu działać
– powiedział prezydent Rokaszewicz. Poseł Łukasz Horbatowski zapowiedział, że na dzisiejszej sesji rady powiatu rekomendację na stanowisko starosty głogowskiego otrzyma Michał Wnuk, a na wicestarostę, jak dodał prezydent – zaproponowany zostanie Jeremi Hołownia.
Z kolei członkiem zarządu powiatu będzie Dorota Młodecka, radna z gminy Kotla. Na przewodniczącego rady powiatu głogowskiego rekomendowany jest Bartosz Ławrowski.
Jeżeli chodzi o miasto, jak wiemy, jest dwóch zastępców prezydenta, których zatrudniam. Moim zastępcą dalej będzie Piotr Poznański. Natomiast drugim zastępcą będzie pani Edyta Owczarek-Pręda
– powiedział Rafael Rokaszewicz. Dodał, że rekomendację na przewodniczącego rady otrzymał Sławomir Majewski, a podczas sesji obie rady wybiorą też wiceprzewodniczących.
I tutaj, wzorem poprzedniej kadencji, bo nie zawsze tak było, będziemy także stanowisko wiceprzewodniczącego oferować radnym z Prawa i Sprawiedliwości
– zapewnił.
(GH)
3 1
BOŻE ZNOWU MAJEWSKI CZYLI PO STAREMU ALE GORZEJ