Wygrali! Hat-trick Lewandowskiego dla Chrobrego

20:56, 16.09.2024 . Aktualizacja: 21:00, 16.09.2024

Stało się. Chrobry Głogów przełamał fatalną niemoc i wygrał drugi mecz w tym sezonie.

Właśnie zakończył się mecz w Pruszkowie, gdzie miejscowy Znicz został ugaszony. Przez Chrobrego Głogów, który w tym sezonie Betclic 1. Ligi – do tej pory – wygrał tylko raz. W lipcu. Powody do radości są. Debiut jak marzenie zaliczył Mateusz Lewandowski. Nowy napastnik Pomarańczowo-Czarnych strzelił hat-tricka, czyli trzy bramki.

Dwie pierwsze bramki padły w pierwszej połowie – kolejno w 13 i 26 minucie. Trzeci gol w 50. minucie. Wtedy było 3:1, kiedy wydawało się, że głogowianie pewnie sięgną po komplet punktów, to... w 82. minucie gospodarze zadali mocny cios. Do gry wrócili po trafieniu Filipa Kendzi. Złapali kontakt, chcieli odwrócić losy tego pojedynku. Skończyło się 3:2 dla Chrobrego. To była cenna wygrana. Naprawdę ważna, bo podopieczni Piotra Plewni wydostali się z dołu ligowej tabeli – ze strefy spadkowej. Na ich koncie 8 punktów.

Chrobry:  Arndt - Zarówny, Bougaidis, Malczuk, Kuzdra, Mandrysz, Bonecki (83 Mucha), Hanc (83 Tupaj), Bartlewicz (88 Biel), Tabiś (63 Ozimek), Lewandowski (63 Lebedyński).