W dobrych humorach i przyjaznej atmosferze odbywa się studniówka Zespołu Szkół Przyrodniczych i Branżowych w Głogowie. To wyjątkowy dzień dla przyszłych maturzystów, którzy dokładnie za sto dni przystąpią do jednego z najważniejszych egzaminów w swoim życiu.
[FOTORELACJANOWA]8843[/FOTORELACJANOWA]
Bal studniówkowy zorganizowano w sali bankietowej „U Dula”. Od samego początku panowała tam podniosła, a jednocześnie bardzo radosna atmosfera. Pięknie wystrojeni uczniowie punktualnie o godzinie 18.00 wkroczyli na parkiet, by zatańczyć tradycyjnego poloneza. Widać było, że wcześniejsze treningi zdecydowanie się opłaciły - taniec został nagrodzony gromkimi brawami ze strony rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości, którzy szczelnie otoczyli parkiet.
Jak podkreślała dyrektor szkoły, to jeden z tych wieczorów, które na długo pozostają w pamięci uczniów.
– Jeśli liczyć z moją własną, będzie to moja 25. studniówka. Pracuję w tej szkole od 32 lat, choć oczywiście nie byłam na wszystkich balach, stąd ta liczba. W tym szczególnym dniu życzymy wszystkim maturzystom wspaniałej zabawy, a później świetnie zdanej matury, która otworzy im kolejne drzwi w życiu – powiedziała tuż przed rozpoczęciem poloneza Elżbieta Sawczak, dyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczych i Branżowych w Głogowie.
Studniówka to jednak nie tylko przeżycie dla maturzystów. Na parkiecie i podczas wspólnych zdjęć pojawiali się także ich partnerzy i partnerki, często już po egzaminie dojrzałości. Janek i Krzysztof nie kryli dobrego nastroju.
– Jesteśmy tutaj w charakterze par dla naszych partnerek. Ja maturę miałem trzy lata temu, a dziś po prostu się bawię – mówił z uśmiechem Janek.
– Ja dokładnie tak samo. Przyszedłem się dobrze bawić i tak zdecydowanie będzie – dodał Krzysztof.
Z kolei dla Nikoli i Pawła zabawa ma już wyraźny przedmaturalny kontekst.
– Jestem tegoroczną maturzystką. Mam lekki przedmaturalny stresik, ale chyba będzie dobrze – przyznała Nikola.
– Na mnie matura czeka dopiero w przyszłym roku, więc mam trochę więcej czasu. Już dziś jednak mam dobre nastawienie – dodał Paweł.
Studniówka „Przyrodniczej” w Głogowie to wieczór pełen emocji, radości i wzruszeń. Teraz przed maturzystami jeszcze sto dni nauki, ale tej nocy mogą bez wyrzutów sumienia oddać się zabawie i świętować symboliczny początek odliczania do matury.
Jaki Głogów za dekadę?
Drugi most. Po prostu. Nie trzeba żadnych strategii, zespołów itd. Wystarczy chęć szczera i determinacja. No i jaja.
Głogowianin
20:58, 2026-01-22
Akcja strażaków na Oriona w Głogowie
a ja uprzejmie donosze ,że w mieszkaniu bylego działacza pana SNIEGA cos sie dzieje skrzynka na listy rozwalona listy z ZUS walaja sie pod nogami a adresat to jakis sasiad z drugiej strony bugu a moze to decyzje o 800 plus ale tak dużo no i popadlo mieszkanie w niewole jak kot u SAMYCH SWOICH
MRAZ bis
20:36, 2026-01-22
Akcja strażaków na Oriona w Głogowie
a gdzie był wczoraj MODERATOR kiedy stado przebieranc,ów w mundurkach ukryci bez nazwisk pruli szafy jak szabrowniki bo szukali akt ZURKA kto to byl przebierancy od ANODINY
TUSIA
20:25, 2026-01-22
Akcja strażaków na Oriona w Głogowie
a to wszystko jak o teatr z 9 pietra gdzie to zbierano na drugiego CYBE a co z kotem wolał samobójstwo niż wiezienie we WROBLINIE
miki
20:15, 2026-01-22
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz