To jedna z najtrudniejszych akcji strażackich przy ogromnych pożarach lasów, dlatego pojechali pomagać w Lubelskiem strażacy z całej Polski, funkcjonariusze ze specjalistycznych modułów przeszkolonych do walki z pożarami lasów. W tej grupie jest także dwóch strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie. W czwartek (7.05.) ruszyli z całym specjalistycznym modułem z Wrocławia.
Ground Forest Fire Fighting to specjalistyczny moduł Państwowej Straży Pożarnej do działań gaśniczych w trudno dostępnym terenie. Taki moduł strażacki działa także w dolnośląskiej komendzie, a w jego skład wchodzi 40 strażaków. Wśród nich są właśnie dwaj funkcjonariusze z PSP w Głogowie.
7 maja grupa 28 strażaków z GFFF Wrocław została zadysponowana do działań gaśniczych na terenie województwa lubelskiego, w powiecie biłgorajskim. Są wyposażeni m.in. w 6 pojazdów i 2 quady.
Ground Forest Fire Fighting to specjalistyczny moduł PSP przeznaczony do gaszenia pożarów lasów z ziemi, w trudnym i niedostępnym terenie, z wykorzystaniem lekkiego sprzętu oraz narzędzi ręcznych. Na Dolnym Śląsku jest obecnie 40 strażaków w jego strukturach, w tym dwóch z jednostki w Głogowie. Takie moduły w Polsce funkcjonują w siedmiu województwach.
Praktycznie z każdej komendy straży pożarnej na Dolnym Śląsku są strażacy wyznaczeni do tego modułu, w tym jest dwóch z naszej. Są to specjalnie wyszkoleni strażacy. Pojechali w Lubelskie w czwartek, nie wiemy kiedy wrócą
- mówi nam komendant PSP w Głogowie st. bryg. Paweł Dziadosz.
Media podają, że sytuacja pożarowa w tamtym rejonie się uspokaja, ale to nie koniec pracy strażackiej.
Tam płonie las, a trzeba wziąć pod uwagę, że leśne tereny są bardzo trudne. Nawet jak uda się ugasić pożar lasu, to nadal bardzo długo płonie ściółka leśna czy torf. Gaszenie tego to trudna, żmudna i długotrwała praca, którą trzeba wykonać – bardzo często ręcznie
- wyjaśnia komendant.
Foto: KW PSP Wrocław

Strażacy z Głogowa pojechali gasić pożar w Lubelskiem
Ratujmy co się da
Ela
10:51, 2026-05-08
Debatowała garstka działkowców. Walne w Sławiance
To jest norma wszredzie mała frekwencja jest, a póznie pretensje czemu to zrobili czy tam to i najwiecej do powiedzenia maja ci co nie chodza na zebrania
Działkowiec
10:23, 2026-05-08
Książulo testował w Głogowie najdroższą pizzę
Zegarki w cenie mieszkania też niewiele się różnią, chodzi o szpan. Gdyby wszystkich było stać na takie danie, jaki sens miałaby wizyta Księżula.
Mniam, mniam.
09:08, 2026-05-08
Otrzymała ponad 1,2 mln zł za 3 miesiące w KGHM
W tych sprawach to pisowcy i ziobryści są nie do pokonania. W dojeniu kasy szli łeb w łeb z KK. No, ale im należy się cała Polska, utrata władzy to wypadek przy pracy.
Many, many.
09:02, 2026-05-08
0 0
Ratujmy co się da
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz