Dzieje się

Zamknij

Nowe boisko przy samochodówce w Głogowie już gotowe. Można grać, ale nie można po nim jeździć

Dorota Nyk Dorota Nyk 12:32, 24.06.2026 Aktualizacja: 12:41, 24.06.2026
1 Nowe boisko przy samochodówce w Głogowie już gotowe

Bardzo ciekawy pomysł zrealizowano na terenie Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych. Na niewielkiej powierzchni jest kilka nowych boisk.

Dzisiaj w południe (24.06.) nowe boisko przeszło odbiór techniczny, a nieco wcześniej zorganizowano konferencję prasową, na której starosta Michał Wnuk pochwalił się nową inwestycją, z której już można korzystać. To jest zmodernizowane boisko na terenie samochodówki i budowlanki.

To jest pierwsze boisko w tym roku, ale trzeba mocno podkreślić, że w ostatnich dwóch latach w sumie odnowiliśmy trzy boiska: w Zespole Szkół Politechnicznych, w I LO i teraz to w samochodówce. Tyle w ciągu dwóch lat naszej kadencji

przyznał starosta Michał Wnuk. Zapowiedział, że w kolejce na odnowienie czekają następne: przede wszystkim szkoła przyrodnicza, a zaraz po niej hutnicza.

Cały czas myślimy jak to przeprowadzić, składamy wnioski w porozumieniu z posłem Łukaszem Horbatowskim. Będziemy się starali o pozyskanie pieniędzy na modernizację kolejnych

– powiedział starosta.

Na niewielkiej powierzchni przygotowano kilka boisk. Można grać w siatkówkę, koszykówkę i w piłkę ręczną, ale da się także zagrać w nogę. Wokół jest bieżnia do biegania. Są ławeczki, oświetlenie, wszystko jest ogrodzone, a na zewnątrz trybuny stadionowe.

Dyrektor Sylwia Chodor przypomniało, jak boisko było zniszczone, nawierzchnia tak spękana, że w końcu sanepid nie zgodził się na użytkowanie tego miejsca. Powiatowi udało się zmodernizować boisko dzięki funduszom zdobytym w różnych instytucjach: 400 tys. zł pozyskało od Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, 400 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Rekreacji, natomiast 800 tys. zł dołożył powiat głogowski.

Dla szkoły to wielka radość i niespodzianka, tym bardziej, że w przyszłym roku obchodzi 80 – lecie. To jakby nowe boisko na urodziny

- powiedziała Sylwia Chodor.

Nowe boisko w szkole samochodowej i budowlanej będzie służyło nie tylko uczniom szkoły, ale także wszystkim mieszkańcom. Jest ogólnie dostępne i otwarte. Jest jedynie prośba, aby użytkować je zgodnie z przeznaczeniem.

Ktoś już widział na monitoringu, jak młodzież jeździła po nim rowerami. Czujni pod tym względem są także mieszkańcy pobliskiego bloku, którzy wszystko widzą przez okna i od razu podnoszą alarm.

::addons{"type":"facebook-encouragement"}

 

 

 
 
 
 
 
 
 
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

Twój nick.Twój nick.

2 0

Ciekawe tylko czy pozwolą korzystać bo jak kiedyś w tej szkole graliśmy w ręczną na przerwie to nauczyciel A. nas stamtąd pogonił i grozili wyrzuceniem że szkoły

12:48, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%