Znajomi oddali strzały w jego kierunku? Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.
::addons{"type":"only-with-us","color":"black"}
Do zdarzenia doszło w poniedziałek (22.06.) około godziny 18. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Głogowie otrzymał zgłoszenie dotyczące postrzelenia mężczyzny w Nielubi (gm. Żukowice).
Kiedy otrzymujemy zgłoszenie o postrzeleniu, reagujemy natychmiast. Zawsze zakładamy, że mogło dojść do realnego zagrożenia życia lub zdrowia człowieka
– mówi Natalia Szymańska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.
Na miejsce skierowano policyjne patrole. Funkcjonariusze zastali zgłaszającego i rozpoczęli czynności wyjaśniające. Ze wstępnych ustaleń wynika, że poszkodowany wcześniej rozmawiał ze znanymi sobie osobami. W pewnym momencie miały one oddać w jego kierunku strzały z broni wykorzystującej amunicję plastikową i gumową.
Jak podkreśla policja, mimo groźnie brzmiącego zgłoszenia mężczyzna nie odniósł obrażeń.
Poszkodowanemu nic się nie stało. Na miejscu wykonano niezbędne czynności procesowe oraz sporządzono dokumentację, która została przekazana do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego
– informuje Szymańska.
Śledczy prowadzą obecnie postępowanie mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności zdarzenia, w tym przebiegu zajścia oraz roli osób biorących w nim udział. Trwa również analiza zabezpieczonych materiałów.
Na obecnym etapie sprawy policjanci prowadzą czynności pod kątem artykułu 160 Kodeksu karnego, dotyczącego narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat.
::addons{"type":"only-with-us","color":"black"}
Funkcjonariusze nie ujawniają na razie dalszych szczegółów postępowania. Ostateczna kwalifikacja prawna zdarzenia będzie zależała od wyników prowadzonego dochodzenia.
zzz10:53, 24.06.2026
czyli teraz rozmawiamy ale tylko za pomoca lufy bo coż to za kara do 3 lat wiezienia
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Nowe boisko przy samochodówce w Głogowie już gotowe
Ciekawe tylko czy pozwolą korzystać bo jak kiedyś w tej szkole graliśmy w ręczną na przerwie to nauczyciel A. nas stamtąd pogonił i grozili wyrzuceniem że szkoły
Twój nick.
12:48, 2026-06-24
Wiceprezes KGHM na Re_Mind mówiła o różnorodności
Wy sobie możecie w telewizjach pokazywać co chcecie. W centrali czy dyrekcji to tak wygląda jak pokazujecie. Ale nie porównujcie tego ze zwykłym stanowiskiem gdzie człowiek robi na 3zmiany ....
Jako
12:31, 2026-06-24
Wiceprezes KGHM na Re_Mind mówiła o różnorodności
Z kołchozu robią globalna światowa firmę zarządzana przez managerów. A wystarczy zjechać pod ziemię czy pójść na hutę stanowisko robotnicze i zobaczyć że dalej nic się nie zmieniło. Takie rzeczy to można wciskać na stanowisku od kiero w górę. A. Od o zwykłych dołowych
Jako
12:29, 2026-06-24
Motocyklowe „wyjce” problemem w Głogowie. Jest reakcja
Mogliby cos zrobić z tymi co koło zamku ujeżdżają pala pija i syf zostawiają a potem rura wystarczy zamontować kamerę i będzie po sprawie ustawić progi zwalniające co 100 m , po weekendzie to na parkingu syf po mcd i browarach
zbyszek
11:10, 2026-06-24