Dzieje się

Zamknij

Wakacje! Starosta: Też kiedyś biegałem po mieście z zielonymi włosami

Mateusz Komperda Mateusz Komperda 10:13, 26.06.2026 Aktualizacja: 10:13, 26.06.2026
1 Wakacje! Starosta: Też kiedyś biegałem po mieście z zielonymi włosami Mateusz Komperda

Świadectwa odebrane, czas na wakacje. W "Przyrodniczej" nagrodzono najlepszych, ale gratulacje usłyszeli wszyscy.

::addons{"type":"only-with-us","color":"black"}

To był dzień, na który uczniowie czekali od pierwszego dzwonka we wrześniu. W Zespole Szkół Przyrodniczych i Branżowych w Głogowie zakończył się rok szkolny (26.06.). Były świadectwa z wyróżnieniem, nagrody, gratulacje i życzenia bezpiecznych wakacji. Nie zabrakło też wspomnień z młodzieńczych lat starosty Michała Wnuka, który przyznał, że kiedyś świętował początek wakacji… z zielonymi włosami.

::photoreport{"type":"see-button","item":"10199"}

Najbardziej wyczekiwany dzień roku

Dyrektor szkoły Elżbieta Sawczak przyznała, emocje tego dnia były na tyle duże, że postanowiła wesprzeć się przygotowanymi wcześniej notatkami. Kończy bowiem przygodę, dłużej szkołą rządzić nie będzie. Za chwilkę dojdzie tu do zmian.

Dyrektor porównała świadectwa do wynagrodzenia za całoroczną pracę.

Dzisiaj odbierzecie wypłatę za swoją całoroczną pracę. To, czy będzie ona satysfakcjonująca, zależało przede wszystkim od każdego z was

– podkreśliła.

::news{"type":"see-also","item":"188123"}

Za chwilę pojawili się uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki. W tym roku promocję z wyróżnieniem otrzymało aż 41 uczniów klas od pierwszej do czwartej. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Cieszymy się z waszego sukcesu, ale chcę pogratulować wszystkim, którzy otrzymali promocję do następnej klasy. Każdy z was ma dziś powód do satysfakcji

– zaznaczyła dyrektor.

Nie myślcie o wrześniu

W uroczystości uczestniczył również starosta głogowski Michał Wnuk. Zamiast mówić o obowiązkach, zachęcał młodych ludzi do odpoczynku.

Życzę wam przede wszystkim dobrej zabawy. Cały rok ciężko pracowaliście i po prostu wam się to należy. Wakacje są po to, żeby spędzić czas tak, jak lubicie – z przyjaciółmi, z rodziną, odpoczywając i ładując akumulatory

- mówił.

Zielone włosy na początek wakacji

Starosta przyznał również, że doskonale pamięta emocje towarzyszące zakończeniu roku szkolnego.

To było fantastyczne uczucie. Każdego roku, kiedy odbierało się świadectwo, człowiek czuł, że przed nim dwa miesiące wolności

– wspominał.

I zdradził historię, która wywołała uśmiechy wśród uczniów.

Mieliśmy różne pomysły. Pamiętam, że po zakończeniu roku farbowaliśmy włosy i biegaliśmy po mieście. Tak, starosta też kiedyś chodził z zielonymi włosami, ciesząc się z rozpoczęcia wakacji

– opowiadał.

::addons{"type":"only-with-us","color":"black"}

Po części oficjalnej przyszła pora na odbiór świadectw, pamiątkowe zdjęcia i pożegnania przed letnią przerwą. Były też kwiaty dla odchodzącej dyrektorki.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

ZubekZubek

0 0

Zielone to Ty miałeś w kieszeni, a biegałeś bo Cię za to gonili.

11:08, 26.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%