12 agregatów prądotwórczych dotarło już Na Ukrainę. Pieniądze na ich zakup zbierała parafia w Jaczowie i Caritas, a pomagali strażacy z OSP Smardzów. Akcje wsparło Głogowskie Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, starostwo głogowskie, gmina Jerzmanowa oraz prywatni darczyńcy.
Agregaty udało się je kupić dzięki zbiórce, w którą wciągnął strażaków proboszcz parafii w Jaczowie - Piotr Matus. - Pomysł naszej współpracy powstał w trakcie kolędy. Ksiądz nam zaproponował, abyśmy wsparli akcję jaczowskiego Caritasu - opowiada, że strażacy zbierali pieniądze do puszek Caritasu po niedzielnych mszach w święto Trzech Króli.
Za zebrane fundusze kupionych zostało osiem agregatów prądotwórczych. Dwa dokupiło Głogowskie Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, a dwa prywatne osoby - mieszkańcy gminy Jerzmanowa.
Transport wyjechał wczoraj (17.02.) Dziś rano spotkali się z przedstawicielem merostwa z Kamieńca Podolskiego na przejściu granicznym Budomierz - Hruszów i przekazali sprzęt. - Wszystko poszło dobrze - mówi Paweł Pasternak, prezes OSP Smardzów.
RED
Piraci na Jerzmanówce pod Głogowem
A komu tak rano się chce
Un
20:22, 2026-03-25
Piraci na Jerzmanówce pod Głogowem
Gdyby przejechali się między 5 a 7 rano, to zarobiliby na nowy radiowóz.
z
19:11, 2026-03-25
Wielka kasa dla Głogowa!
To teraz jest większa szansa na to by zamontować może w końcu porządne oświetlenie przy przejściu dla pieszych koło różowego 🫣 i nie przegapcie na głupoty 😅
Niby rozwój
17:59, 2026-03-25
Taki most będziemy mieli w Głogowie
do Ja Weto czarne lepsze?
tokmek
17:03, 2026-03-25
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz