Zamknij

Śmiecą przy głównej drodze. Psie kupy i pety [ZDJĘCIA]

13:27, 16.08.2022 strony Aktualizacja: 13:27, 16.08.2022
Skomentuj

-Wzdłuż ulicy Głównej ludzie chodzą z pieskami i nie sprzątają po nich - żali się nam rowerzysta, który uwielbia odwiedzać gminę Gaworzyce. Kolejnym problemem są śmieci. Sprawdziliśmy, jak wygląda teren. Rzeczywiście, ludzie wyrzucają do rowów i na pobocze butelki po różnych napojach i pety. Zwróciliśmy się do urzędu gminy z prośbą o interwencję.

Okazuje się, że ten teren jest w zarządzie powiatu, a nie gminy. - Jako urząd sukcesywnie staramy się sprzątać nasze gminne ścieżki czy obiekty, choć zdarza się, że również te powiatowe, ze względu na to, że negatywnie wpływają one na nasz wizerunek, i zwykle najprędzej docierają do nas. Przyznajemy, że niekiedy sprawia to wiele problemów, bo nie wszyscy tę pracę szanują - przyznaje Joanna Brodowska główna specjalistka ds. współpracy lokalnej i promocji.

Mimo, że urzędnicy wydadzą dyspozycję o posprzątaniu terenu, to największy wpływ na czystość mają sami mieszkańcy. -Niestety trudno jest zmienić mentalność ludzi, aby sprzątali po sobie czy tym bardziej po swoich zwierzakach. Dlatego apelujemy, abyśmy jako ludzie częściej zwracali uwagę na takie sytuacje, a przede wszystkim, abyśmy sami się pilnowali, dając dobry przykład innym - apeluje Brodowska. - Zdjęcia pokazują przepiękną ścieżkę spacerową, pomiędzy Gaworzycami, w kierunku Gostynia. Widzimy, że Mieszkańcy, ale i przejezdni chętnie korzystają z tych ścieżek, rekreacyjnie, albo żeby "rozprostować nogi" w trakcie podróży... Tym bardziej smutne jest to, że sielski, wiejski krajobraz burzą wciąż takie obrazki.

Pytamy, czy na śmieci dobrym rozwiązaniem byłyby śmietniki koło przystanków. Czy rozwiąże to problem śmieci? - Takie rozwiązanie zostanie zaproponowane Zarządcy Drogi. Czy to okaże się jednak rozwiązaniem problemu? Z własnych doświadczeń wiemy, że niekoniecznie, gdyż w takich miejscach, oddalonych od centrum, będących blisko drogi, śmieci są na bieżąco podrzucane i to całymi workami. Na pewno wspólnie z Zarządcą znajdziemy dobre rozwiązanie, a teren wkrótce zostanie uprzątnięty - zapewnia Joanna Brodowska.

RED

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%