Zamknij

Rolnicy z Gminy Gaworzyce świętują w Dalkowie [Zdjęcia]

21:23, 28.08.2022 strony Aktualizacja: 21:23, 28.08.2022
Skomentuj

Deszczowa pogoda nikomu nie przeszkadzała, bo gaworzyckie dożynki słyną z rodzinnej atmosfery i gościnności. Dziś (28.08) rolnicy świętowali w Dalkowie.

Starościną dożynek była Elżbieta Perłakowska z Dalkowa. - Stres jest nadal, emocje również, bo pierwszy raz mam taką funkcję. Mam gospodarstwo, ale nie uprawiamy ziemi, ale czynnie biorę udział w życiu wsi. Jestem przewodniczącą koła gospodyń wiejskich, należę do rady sołeckiej. Widać w zeszłym roku dożynki w Dalkowie się spodobały, bo już kolejny raz z rzędu u nas się odbywają - mówi.

Natomiast starostą był Wojtek Droszczak z Gaworzyc. - Mam nieduże gospodarstwo, które przechodzi z pokolenia na pokolenie. Uprawiam ziemię, ale też pracuję, bo z takiej powierzchni trudno wyżyć. Susza się w tym roku bardzo dała się we znaki. Od początku marca do lipca spadło u nas 37 litrów na metr kwadratowy, to dziś od rana chyba więcej popadało. Jest tez coraz gorzej jeśli chodzi ceny nawozów, paliwa. Wszyscy o tym mówią, a nic się z tym nie robi. Nie wiem, co cała elita tego świata chce zrobić, ale to idzie w złym kierunku - mówił.

Sołectwa Gminy Gaworzyce zachęcały przybyłych swoim wyglądem, a pod namiotami można było spróbować lokalnych przysmaków. Ciekawą propozycją była kaszanka z kapustą serwowana przez gospodynie z Dzikowa. - Nietypowy smak, ale bardzo dobra - przyznał jeden z gości dożynek.

RED

(strony)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%