Zamknij

Mieszkańcy prosili o dodatkowe oświetlenie. Lampy zasilane słońcem stanęły w Gaworzycach

23:37, 19.11.2022 Bartosz Leciej Aktualizacja: 15:29, 17.02.2023
Skomentuj

Siedem nowych lamp solarnych oświetli ulice w gminie Gaworzyce. Lampa solarna wykorzysta energię zgromadzoną przez panel słoneczny, by oświetlić drogi. Cztery na terenie Gaworzyc, w Kłobuczynie są dwie, a Dalkowa, Wierzchowic i Witanowic po jednej.

- Lampy solarne to bardzo prosty i energooszczędny mechanizm. Nie generują kosztów związanych z ich bieżącą eksploatacjąNowe i bardziej wydajne oświetlenie hybrydowe, które jest zasilane energią ze słońca i z wiatru, doskonale sprawdza się w naszych warunkach atmosferycznych - informuje Karolina Cieślak, podinspektor ds. obsługi sołectw w Gaworzycach. Lampy szczególnie sprawdzą się w warunkach zimowych, kiedy szybko robi się ciemno i przez większą część doby potrzebujemy oświetlenia.

Pomysł na solarne lampy pojawił się na ostatnim zebraniu wiejskim dot. funduszu (te zwykle odbywają się pod koniec września każdego roku). To dzięki mieszkańcom, którzy sygnalizowali potrzebę wprowadzenia dodatkowego oświetlenia. Lampy mają zwiększyć bezpieczeństwo poruszania się ulicami po zmroku.

Dużą zaletą lamp jest to, że nie generują dodatkowych kosztów w związku z ich działaniem. Nowe i bardziej wydajne oświetlenie hybrydowe, które jest zasilane energią ze słońca i z wiatru, doskonale sprawdza się w naszych warunkach atmosferycznych.

Koszt całkowity zadania to 65. 450,00 zł. Środki finansowe na zadanie pochodzą w ramach realizowanych przedsięwzięć Funduszu Sołeckiego w 2022 roku poszczególnych miejscowości.

RED

(Bartosz Leciej)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%