Zamknij

Świetnie się bawili i pomagali [ZDJĘCIA]

11:15, 05.09.2022 strony Aktualizacja: 11:15, 05.09.2022
Skomentuj

W Ośrodku Wypoczynkowym PCK w Sławie zakończył się XXXIV Ogólnopolski Rajd Samochodowy HDK PCK.

W pierwszym dniu rajdu uczestnicy musieli pokonać trasę rajdu a więc dotrzeć do szeregu miejscowości województwa lubuskiego, gdzie czekały na nich niespodzianki po powrocie z trasy na terenie SCKiW odbył się test sprawnościowy.

W drugim dniu na terenie ośrodka odbyło się sporo konkurencji takich jak: test wiedzy o ruchu drogowym, wiedzy o PCK HDK, wiedzy o regionie, oierwsza pomoc, "Kręcioła im. Adama Kryszaka", wbijanie gwoździ, rzut gumiakiem i inne.

Wieczór zakończył się wspólną potańcówką. Ostatni dzień przeznaczony był na wręczenie pucharów i nagród. W klasyfikacji generalnej 1. miejsce zajęła załoga ze Słupska, za nimi z Gdańska i też ze Słupska. W klasyfikacji kierowców wygrał Mateusz Malczewski z Poznania, w klasyfikacji pilotów Natalia Drzewiecka z Zławieś Wielka, w klasyfikacji pań - Magdalena Filipowska z Krakowa.

Konkurs wiedzy o ruchu drogowym wygrał Krzysztof Krzeciński z Łodzi, konkurs wiedzy o regionie Lubuskim Anna Harber z Gdańska, konkurs wiedzy o CK i PCK Barbara Kaleta-Zys z Gdańska a w udzielaniu pierwszej pomocy najlepszą okazała się Natalia Drzewiecka z miejscowości Zławieś Wielka. Puchar Komandora Rajdu za niesamowite poczucie humoru otrzymał Grzegorz Halor. Pechowcem rajdu okazała się Anita Głuchowska z Polic. W trakcie trwania rajdu do SCKiW zajechał również ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry. Do udziału w akcji zgłosiło się 27 osób a krew oddało 19 osób mieszkańców Sławy i okolic pozyskując 8,550 litra krwi pełnej. W trakcie trwania rajdu krwiodawcy i sympatycy PCK zebrali 2 140 zł dla dzieci i młodzieży na przybory szkolne, do puszki nr 19 zebrano 307,15 zł. Łącznie zebrano 2 tys. 347 zł.
RED

(strony)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%