Zamknij

20 lat minęło wójtowi gminy Grębocice Romanowi Jabłońskiemu. Dostał absolutorium

18:31, 15.06.2022 Dorota Nyk
Skomentuj

Wójt gminy Grębocice Roman Jabłoński otrzymał absolutorium od radnych za 2021 rok, a także radni jednogłośnie udzielili mu votum zaufania i zatwierdzili sprawozdanie finansowe. To było już jego dwudzieste absolutorium w karierze.

Okrągły jubileusz, że aż łezka w oku się kręci. Absolutorium wójtowi udzielili radni gminy Grębocice na ostatniej sesji (14.06.). Obecnych było 11 radnych i tylu też poparło jego zeszłoroczne działania. Wszyscy potwierdzali, że 2021 był rokiem wyjątkowym, szczególnym. Trudnym, czasem pechowym, lecz jednocześnie bardzo udanym.

Trudnym, bo była pandemia i różne obostrzenia. Bardzo udanym, gdyż po raz pierwszy budżet gminy Grębocice przekroczył 60 mln zł. To jest niebywała kwota jak na wiejską gminę, ale wszystko to dzięki dofinansowaniom i dotacjom z rządowych programów. - Mieliśmy aż 78 zadań w realizacji - pochwalił się przewodniczący rady Tadeusz Kuzara, co faktycznie jest niebywałym wynikiem. Ostatecznie zeszłoroczny budżet gminy wyniósł prawie 67 tys. zł. Z tego aż 35 proc. przeznaczono na inwestycje. To jest bardzo duża kwota i wójt miał wiele do zrobienia.

- Oczywiście było wiele inwestycji, ale dla mnie szczególnie ważne jest to, że na terenie naszej gminy w zeszłym roku nadano 34 nowe numery. Czyli zamieszkały u nas 34 nowe rodziny, a jeszcze się nowe osoby budują. Rodzi się więc przekonanie, że ludzie wybierają naszą gminę dlatego, że znajdują tu dobre warunki, bo prowadzimy tu tak dużo inwestycji prospołecznościowych - powiedział wójt Roman Jabłoński.

Wójt wszystkim, którzy przyłożyli rękę do zeszłorocznego sukcesu, podziękował. - Co ważne, pieniądze, które do nas wpłynęły czy z Polskiego Ładu, czy z funduszu inwestycji strategicznych, to zasługa osób, które przygotowały wnioski, zadbały, aby były one poprawnie złożone - przypomniał, że to było 10 mln 200 tys. zł na rozpoczętą już budowę drogi z Grębocic do Kwielic (tej kwoty nie wprowadzono do zeszłorocznego budżetu), było to blisko 900 tys. zł dofinansowania do budowy trybun na boisku w Grębocicach, ok. 400 tys. do budowy ul. Irysowej, ponad 1 mln zł do ul. Wspólnej, ok. 400 tys. zł do przebudowy przychodni. - Są to wielkie miliony, które zasiliły nasz budżet - przypomniał wójt. RED

(Dorota Nyk)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%