Zamknij

Najpiękniejsze kolędy na koniec w Grodowcu

13:54, 30.01.2023 Dorota Nyk Aktualizacja: 13:54, 30.01.2023
Skomentuj

"Grodowieckie Ostatki" to tradycyjny już koncert kolęd i pastorałek w Sanktuarium Maryjnym w Grodowcu. W tym urokliwym miejscu kolędy brzmiały wyjątkowo i dawały szczególną nadzieję.

W niedzielne popołudnie (29.01.) zaprosili wójt Roman Jabłoński oraz proboszcz Radosław Horbatowski. Najpiękniejszy kościół w naszym regionie rozbrzmiał kolędami po raz ostatni w tym roku. Tym samym kończymy okres Świąt Bożego Narodzenia i śpiewania kolęd, zakończenie czasu liturgicznego.

W tym roku kolędy śpiewamy do 2 lutego - tłumaczy nam proboszcz Radosław Horbatowski, przypominając, że w tym roku Środa Popielcowa przypada 22 lutego i wtedy zaczyna się już okres Wielkiego Postu.

Na scenie wystąpiły lokalne zespoły działające przy Gminnym Centrum Kultury oraz bardzo uzdolnieni wokaliści: Urszula Wilk, Vanessa Szanter, Kuba Czajkowski, Katarzyna Czajkowska, Laura Kamińska, Magdalena Radajewska, "Złota Jesień", zespół "Czeladka", "Jarzębina", "Echo" z Kwielic, "Rzeczypląski" z SP Rzeczyca, "Polne Maki", "Magia Folkloru" oraz sołtysi. Usłyszeliśmy także Orkiestrę Dętą OSP Kwielice pod batutą Marcina Lercha. Dodatkowo w trakcie koncertu była prowadzona zbiórka funduszy na rzecz chorej na raka mięsaka bardzo młodej mieszkanki Grębocic Izabeli Bagrowskiej. RED

(Dorota Nyk)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%