Zamknij

Nowoczesna przychodnia w Grębocicach gotowa! Pacjenci skorzystają z niej w styczniu

13:18, 07.11.2019 Mateusz Komperda Aktualizacja: 13:18, 07.11.2019
Skomentuj

Mieszkańcy gminy Grębocice będą mieli do dyspozycji nowiusieńki, bardzo ładny ośrodek zdrowia, który wybudowała gmina. Jest to parterowa przychodnia w nowoczesnym stylu, bez barier architektonicznych. Ponad 500 mkw powierzchni.

Jej otwarcie oznacza, że z wieloma przypadłościami nie trzeba będzie już jeździć do Polkowic czy Głogowa, bo wszystko będzie na miejscu. W nowej przychodni będzie wydzielony pokój dla matek z dziećmi, przeznaczony do karmienia i przewijania. Poczekalnia osobna dla dorosłych i dla dzieci zdrowych oraz chorych. Poza tym atrium z zielenią i miejscem zabaw dla dzieci czekających na wizytę u lekarza.

Przy przychodni są dojazd, chodniki oraz miejsca postojowe dla aut. Wójt Roman Jabłoński zapewnia, że w przychodni będzie nowoczesny sprzęt. Budowa ma kosztować 4,5 mln zł, a pieniądze są z budżetu gminy Grębocice.

-Zostało nam przychodnię tylko doposażyć w niezbędny sprzęt. W styczniu skorzystają z niej pacjenci - zapowiedział dziś (7.11.) wójt Roman Jabłoński. Świadczenia zdrowotne świadczyć w nowej przychodni będzie Miedziowe Centrum Zdrowia. Mieszkańcy oprócz podstawowej opieki skorzystają jeszcze m.in. prawdopodobnie z porad kardiologa, okulisty czy laryngologa.
RED

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%