Zamknij

Golec uOrkiestra nie zagra w Grębocicach. Dożynki będą skromniejsze

09:05, 20.08.2020 Mateusz Komperda Aktualizacja: 09:05, 20.08.2020
Skomentuj

Co roku wszyscy bardzo długo wspominają dożynki w gminie Grębocice, bo jest to wyjątkowo huczna i radosna impreza na tle całego regionu. W tym roku dożynki się odbędą, lecz będą bardziej skromne i bez gwiazdy.

A miała przyjechać Golec uOrkiestra... Bo do Grębocic na dożynki zawsze przyjeżdżał gwiazdorski zespół. Były już Wilki, Boys, Mrozu, Zakopower i wiele innych zespołów z najwyższej półki. W tym roku co prawda na szczęście wójt dożynek nie odwołał z powodu koronawirusa, ale zapowiedział, że będą skromne.

- Nie zapraszamy gości, będziemy świętować we własnym gronie mieszkańców gminy Grębocice - mówi wójt Roman Jabłoński. Na 17 sołectw aż 14 przygotowało wieńce dożynkowe, które będzie można podziwiać. Zostanie także wybrany najpiękniejszy.

- Dożynki odbędą się 30 sierpnia. W planach jest msza święta w kościele w Grębocicach oraz część obrzędowa. Z atrakcji będzie degustacja chleba dożynkowego ze smalcem i ogórkiem, konkurs na wieniec dożynkowy oraz wystawa w Galerii Spichlerz. - Zaplanowaliśmy praktycznie tyko mszę i obrzęd dożynkowy. Nie będzie nie tylko koncertu, ale i ogródków piwnych - zapowiada wójt Roman Jabłoński, podkreślając, że wszystko ma przebiegać jak najbardziej bezpiecznie.

- Nie będzie także oczywiście zabawy wiejskiej. Będą rozdawane maseczki, będą także punkty do dezynfekcji rąk. Organizatorzy imprezy proszą o ostrożność, zachowanie bezpiecznej odległości.
RED
fot. materiały prasowe

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%