Z okazji jubileuszu w gminnym ośrodku kultury w Grębocicach w piątkowy wieczór odbył się uroczysty koncert oraz spotkanie w gronie najbliższych przyjaciół. Były prezenty, od gminy Grębocice książka o zespole oraz płyta.Polne Maki na każdym przeglądzie zdobywają nagrody. Nie ma się co dziwić, bo zespół faktycznie prezentuje bardzo wysoki poziom.
Powstał 40 lat temu, gdy 6 pań z towarzystwem zespołu zaśpiewało na 8 marca. Założył go ówczesny pierwszy sekretarz komitetu gminnego PZPR i szef gminnej rady narodowej, czyli ówczesnej namiastki samorządu, Tadeusz Winsławski. Wszystkim tak się spodobał, że zaczęły do niego dołączać kolejne panie. Bez Maków dziś się nie odbędzie żadna uroczystość w gminie.Dziś działają w zespole 22 osoby. Z okazji jubileuszu grupa zaprezentowała specjalny blok piosenek ludowych oraz współczesnych, bo takie też ma w repertuarze. Z udziałem unikatowych instrumentów: diabelskich skrzypiec i burczybasa.
- Miała być wielka pompa w maju. Ale robimy jubileusz teraz, tak jak jest to możliwe - mówił wójt Roman Jabłoński, życząc Makom kolejnych sukcesów.
RED
Bociany wybierają Chociemyśl
Jasiu P-5 Pozdrawia.
HMG
23:45, 2026-04-04
Walka o sprzedaż biletów na pociąg
Ludzie kochani wszyscy w tych czasach mają telefony i tak ciężko jest zainstalować koleo i kupić tam bilet ??? No ewentualnie utrudnienie dla seniorów ale nawet jakby bilety w biketomacie były to by nie kupili tego biletu.
Bileciarz
21:13, 2026-04-04
Niepokojący Grób Pański w kościele w Jerzmanowej
Klasyczne "zarządzanie strachem".....po co ? Sami sobie odpowiedzcie....Dzisiaj w kościołach bardziej przydatne i powszechne są techniki socjotechniczne, niż nauczanie i głoszenie ewangelii...
Mix
20:52, 2026-04-04
Rekord w Wielką Sobotę
a polkowice niech sobie postawia SAD PROKURATURE NO I NAJWAZNIEJSZE SWOJE SZKOLY BO NASZE ZAPCHANE SA UCZNIAMI Z TEGO PAPIEROWEGO POWIATU
monia
20:46, 2026-04-04
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz