Zamknij

KGHM szykuje się do odwiertów za Przedmościem

09:57, 10.11.2022 strony Aktualizacja: 13:20, 10.11.2022
Skomentuj

Za wsią, w kierunku Białołęki w gm. Pęcław trwa utwardzanie dróg. - To prace na prywatnej działce. KGHM, zgodnie z koncesją, przygotowuje się do odwiertów - mówi wójt gminy Głogów Bartłomiej Zimny.

Wójt dodaje, że zawsze przy prowadzeniu swoich prac na terenie gminy KGHM utwardza drogi, z których korzysta, po zakończeniu przywraca je do stanu zastanego, a często zostawia w lepszym. Tak było przy odwiertach prowadzonych w poprzednich latach m.in. w Serbach, Grodźcu Małym czy Starych Serbach.

- Te prace poszukiwawcze są dosyć intensywne na terenie gminy. Teraz kolej na odwierty pod Przedmościem - przypomina, że podobne prace trwają już w gminie Pęcław, w ramach tej samej koncesji. We wspomnianej lokalizacji rozpoczęły się prace przygotowawcze do wiercenia - budowa placu wiertni. Planowany odwiert związany jest z realizacją przez KGHM koncesji "Retków-Ścinawa" i dotyczy poszukiwania i rozpoznawania złoża miedzi. Odwiert będzie wykonywany przez spółkę z Grupy Kapitałowej KGHM: PeBeKa. Rozpoczęcie wiercenia planowane jest do końca tego roku. Prawdopodobny czas prowadzenia robót wiertniczych to 2-3 miesiące.

Mieszkańcy Przedmościa śledzą prace w polu. - KGHM rozpoczął poszukiwanie złóż miedzi na terenie objętym koncesją. Jej tereny obejmują także okolice Głogowa, a dziś wiemy, że również Przedmościa. Na chwilę obecną trwają przygotowania lokalizacji do wprowadzenia sprzętu służącego do wykonania odwiertu - podaje radny powiatowy z Przedmościa Marcin Kuchnicki. Jak sprawdził, ostatnie takie badanie w Przedmościu było wykonywane od grudnia 1985 do czerwca 1986 roku. - Wykonano wówczas badanie rdzenia na głębokość 1440 metrów - dodaje radny.

RED

(strony)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%