Zamknij

"Drzwi będą otwarte". Ksiądz podziękował parafianom w Serbach, ale się nie żegnał

17:18, 11.11.2022 Bartosz Leciej Aktualizacja: 15:26, 17.02.2023
Skomentuj

- Nie mówię "żegnam", tylko "do zobaczenia", bo jeszcze nie raz się zobaczymy - Zapewniał ksiądz Leszek Okpisz parafian w Kościele pw. Piotra i Pawła w Serbach. Wraz z obchodami Święta Niepodległości (11.11) odprawił mszę św. po raz ostatni jako proboszcz parafii i odebrał liczne podziękowania.

Przy ołtarzu pojawiły się sztandary Ochotniczej Straży Pożarnej w Serbach, Górników z KGHM, a także Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Serbach - Dziękujemy za wierną posługę, a także za katechezę w szkole, którą ksiądz prowadził przez ostatni rok. Nigdy nie zapomnimy tego wszystkiego, co ksiądz zrobił dla parafii i dla mieszkańców - dziękowała dyrektor szkoły Agnieszka Rajchel. Strażacy również złożyli podziękowania, m.in. za poświęcenie wozu strażackiego.

W imieniu rady sołeckiej i stowarzyszenia Eko Serby życzenia złożył również sołtys Tadeusz Marut. - Niech ksiądz zabierze ze sobą wstawiennictwo naszych patronów św. Piotra i Pawła - życzył. Jako prezent i pamiątkę służby w parafii proboszcz otrzymał herb serbowski. Na sali wiejskiej, gdzie odbył się poczęstunek, występ przygotował zespół ludowy Serbowiacy, który wykonał pieśni kościelne podczas mszy, a ludowe właśnie na poczęstunku. Ksiądz również przygotował prezent dla parafian, którzy otrzymali egzemplarze książki Henryka Bejdy "Nasz wielki patron. Święci Piotr i Paweł"

Podziękowania złożyli też najmłodsi parafianie, którzy sprezentowali księdzu swoje rysunki. Ksiądz Okpisz bierze teraz pod opiekę katedrę w Żarach. Rolę proboszcza w Serbach decyzją. Biskupa Tadeusza Lityńskiego obejmie teraz ks. Marek Waściński.
RED

(Bartosz Leciej)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%