Zamknij

Wycieczka do Torunia Poznaj Polskę klasy VI-VIII

11:32, 01.12.2022 Redakcja Aktualizacja: 11:32, 01.12.2022
Skomentuj

Uczniowie klas V-VIII Szkoły Podstawowej w Serbach uczestniczyli w wycieczce do Torunia w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą "Poznaj Polskę". W wycieczce wzięło udział 46 uczniów.

Wizyta w Toruniu rozpoczęła się od zajęć w Żywym Muzeum Piernika, gdzie młodzież mogła poznać tradycję wypieku toruńskiego piernika, historię miasta, średniowieczną kulturę i język w niezwykłej atmosferze i z humorem. Największą atrakcją była możliwość wypieku własnych pierników.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem, który dzielił się ciekawostkami o Toruniu. Uczniowie zobaczyli: Pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę, Ratusz Staromiejski, Kościół Najświętszej Marii Panny. Wycieczkowicze zwiedzili również Dom Mikołaja Kopernika, gdzie zapoznali się z ekspozycją, która obejmowała życiorys i osiągnięcia Mikołaja. Mogli też odkryć historię astronomii od czasów najdawniejszych po współczesność oraz poznać ciekawe informacje na temat rodziny wielkiego astronoma.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy było ostatnim miejscem jakie poznali uczniowie. To interaktywne centrum promujące nowoczesną komunikację naukową. Zwiedzający pod wielkim wrażeniem samodzielnie przeprowadzali doświadczenia, badali zjawiska z różnych dziedzin nauki, poznawali prawa przyrody. Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła wielu wrażeń. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni, pełni wspomnień szczęśliwie wrócili do domu.

Opr. RED
Źródło: Szkoła Podstawowa w Serbach

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%