Zamknij

Dzieci ruszają na baseny! Już wkrótce startuje program "Umiem pływać" w gminie Głogów

10:07, 09.03.2023 Bartosz Leciej Aktualizacja: 10:07, 09.03.2023
Skomentuj

Uczniowie ze szkoły podstawowej w Serbach rozpoczyna naukę pływania pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Na liście jest 60 uczniów klas II i III szkoły podstawowej w Serbach. Zajęcia na Pływalni Chrobry Głogów odbywać się będą od 17 marca i potrwają do 2 czerwca

Projekt powszechnej nauki pływania cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. Pozwala na udział w zajęciach sportowych poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego. Zajęcia nauki pływania stanowią atrakcyjną propozycję zdobywania umiejętności pływackich. Zajęcia w ramach projektu to przede wszystkim możliwość nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej a przy tym dobrej zabawy. Pływalnia zachęca do systematycznego uprawiania sportu i wdrażania do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Organizatorzy życzą wszystkim uczestnikom życzymy dobrej zabawy i wielu pływackich osiągnięć.

Gmina Głogów regularnie pozyskuje na ten cel zewnętrzne środki finansowe. Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, realizowany jest wspólnie z Dolnośląską Federacją Sportu.

(Bartosz Leciej)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%