Zamknij

Budowa świetlicy wiejskiej w Szczepowie rozpoczęta

09:29, 16.11.2022 Bartosz Leciej Aktualizacja: 15:27, 17.02.2023
Skomentuj

Rozpoczęły się pierwsze prace przy budowie świetlicy wiejskiej w m. Szczepów.  Już niebawem powstanie tu nowy budynek parterowy w zabudowie wolnostojącej, jednokondygnacyjny, z poddaszem nieużytkowym, przykryty dachem dwuspadowym o powierzchni zabudowy ponad 180 m. kw. Obiekt ten zostanie wykonany w technologii tradycyjnej murowanej.

W ramach zadania planuje się także wykonanie oświetlenia zewnętrznego terenu, a także wykonanie utwardzonych ciągów pieszo-jezdnych oraz placu, w celu zapewnienia właściwej komunikacji i miejsc postojowych dla samochodów osobowych, w tym z wyznaczonym stanowiskiem dla osób niepełnosprawnych.

- To kolejna ważna inwestycja na terenie Gminy Żukowice, która doczekała się realizacji. Świetlice wiejskie są niezwykle istotnym elementem każdego sołectwa, są to  ważne miejsca stanowiące istotną przestrzeń do działań zarówno edukacyjnych jak i społecznych - mówi Wójt Gminy Żukowice, Krzysztof Wołoszyn.

Wartość zadania to kwota blisko 2 500 000 mln  złotych. 

Gmina Żukowice pozyskała na ten cel 2.050.000,00 zł z  Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 z przeznaczeniem na inwestycje i zakupy inwestycyjne realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Pozostałe środki będą pochodzić z budżetu gminy.

Opr. RED
Źródło: gmina Żukowice

(Bartosz Leciej)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%