Zamknij

Najtańsza choinka za 50 złotych. Kilogram karpia za 26 zł. Takie ceny na targowisku

15:12, 21.12.2021 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 15:12, 21.12.2021
Skomentuj

Trwają przygotowania do świąt. Dla spóźnialskich świetnym rozwiązaniem okaże się możliwość znalezienia wszystkiego w jednym miejscu. Takim miejscem z pewnością jest miejskie targowisko przy ul. Armii Krajowej. Jeśli mamy w domu stół i krzesła, to resztę znajdziemy tam: od obrusu przez świątecznego karpia, po wszystkie pozostałe produkty niezbędne do przygotowania tradycyjnych dwunastu potraw.

Przykładowo ziemniaki kosztują w granicach 1,50 do 3 zł za kilogram w zależności od rodzaju. A 15 kg worek dostaniemy w cenie 15-20 zł, kapustę kiszoną 5zł za kg, a jaja kurze w granicach 50-80 gr za sztukę. Karp znajdzie się oczywiście w sklepie "U karpia" lub innych handlowców w cenie 26 zł za kg. Lin, sum czy szczupak za 45 zł za kg.
Są tam nie tylko warzywa, owoce czy ryby. Ale lampki oraz ozdoby świąteczne. - Klienci przychodzą do mnie, bo tu są unikalne ozdoby, totalne rękodzieło. Nie ma dwóch takich samych rzeczy. Jestem tu dopiero drugie święta, ale mam już swoich stałych klientów i być może w tym roku ich grono się powiększy - mówi nam jedna z kobiet, która tam handluje.

Po ile choinki? Najtańsze w cenie 50 zł. To cena za świerk, bo za jodłę kaukaską trzeba zapłacić 70 zł. Oczywiście w zależności od rozmiaru i gęstości drzewka. Jemioła to z kolei koszt 25 zł.
RED

(Grażyna Hanuszewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%