Zamknij

Będzie jeszcze drożej! SM Nadodrze: Jesteśmy zmuszeni podnieść zaliczki na ciepło

16:10, 28.12.2021 Dorota Nyk Aktualizacja: 16:10, 28.12.2021
Skomentuj

Od 1 stycznia wszyscy mieszkańcy będą płacili wyższe zaliczki na centralne ogrzewanie. ZGM już dawno powiadomił mieszkańców, a lokatorzy spółdzielni właśnie wyciągają ze skrzynek pocztowych nowe naliczone czynsze.

W Spółdzielni Mieszkaniowej Nadodrze poinformowano nas, że nowe czynsze z podwyższonymi zaliczkami na ogrzewanie już zostały rozesłane. Czekaja w skrzynkach. - To nie nasza wina, jesteśmy zmuszeni podnieść zaliczkę za energię cieplną. W październiku producent energii WPEC istotnie podniósł opłatę stałą o prawie 40 proc., a zmienną o prawie 20 proc. Teraz ponad miesiąc już prowadzi dyskusje z Urzędem Regulacji Energetyki na temat swojej taryfy, więc nie wiadomo co dalej. Ponieważ ceny podniósł także dostawca naszego ciepła, spółka Energetyka, to od stycznia wzrośnie jeszcze o 10 proc. koszt dostawy ciepła. Staraliśmy się w tych zaliczkach wprowadzonych od 1 stycznia uwzględnić oba te ruchy - tłumaczy Waldemar Figura ze SM Nadodrze.

Poza tym przypomina, że wpływ na opłaty za ciepło jeszcze będzie miała pogoda. Jednak tu wieje optymizmem, gdyż nic nie wskazuje, że w 2022 r. będzie taka długa i mroźna zima jak w tym roku. Niestety, w spółdzielni będzie drożej także z uwagi na wzrost cen prądu. - Mowa jest o podwyżce rzędu 20 proc., ale jeszcze liczymy na osłonę z tarczy antykryzysowej, która powinna nas objąć, ale zobaczymy - dodaje Figura. ZGM już rozesłał podwyżki z nowymi stawkami za ogrzewanie, które wchodzą od 1 stycznia 2022 r., już kilka miesięcy temu.
RED

(Dorota Nyk)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%