Zamknij

Kryminał głogowianina wydano już w trzech formatach. Także e-booki i audiobooki

10:38, 18.01.2022 Dorota Nyk Aktualizacja: 10:39, 18.01.2022
Skomentuj

Druga książka głogowianina Stefana Górawskiego " W cieniu włoskiego orzecha" ukazała się na e-booku. Można ją więc już także przeczytać w urządzeniach elektronicznych. - W ten sposób obie moje powieści są już w trzech formatach: jako książki papierowe, e-booki i audiobooki. Z autorską pokorą zachęcam do przeczytania i posłuchania tych powieści zbudowanych na kanwie przeżyć komisarza Waroga i z orzechem w tytule - napisał autor.

Pierwsza jego książka "Sekret włoskiego orzecha" ukazała się w czerwcu 2020 roku i już wtedy autor zapowiadał, że pracuje nad kontynuacją. Jest to powieść kryminalno-obyczajowa, więc obowiązkowo jest trup, śledztwo, podejrzane środowisko, a do tego wątek miłosny, bo główny bohater - emerytowany komisarz policji Ireneusz Waróg prowadzący śledztwo się zakochuje. Akcja rozgrywa się w okolicach Zbąszynia na Ziemni Lubuskiej, w rodzinnych stronach Stefana Górawskiego, który zapewnia, że fabuła jest fikcją literacką.

Druga część powieści pt. "W cieniu włoskiego orzecha" trafiła do księgarń we wrześniu zeszłego roku. Autor zapowiada jeszcze trzecią część, nad którą właśnie pracuje. - Fabułę skonstruowałem w ten sposób, że powieści te można czytać w dowolnej kolejności, bowiem każda zawiera po prostuj zamknięty rozdział przeżyć głównych bohaterów - napisał autor na swojej stronie na Facebooku, dodając, że akcja powieści nadal się toczy w okolicach Zbąszynia, ale bohaterowie trafiają także do Trzciela i Nowego Tomyśla. Jedna z występujących osób mieszka w Głogowie, więc nasze miasto jest wspomniane. Akcja rozgrywa się w czasach współczesnych, także z pandemią w tle. - Miłego czytania - zachęca Stefan Górawski - od lat znany działacz środowisk kulturalnych i literackich Głogowa, w tym jeden z inicjatorów powstania w naszym mieście Głogowskiego Stowarzyszenia Literackiego i pomysłodawców Głogowskich Konfrontacji Literackich.

Jego książki można zdobyć za pośrednictwem internetowej księgarni Wydawnictwa CM, a także np. w internetowym Empiku. Teraz są także audiobooki i właśnie niedawno druga książka wyszła w e-booku. - Jest już pewne, że wyjdzie trzecia część powieści, mam już umowę z wydawnictwem i właśnie nad nią pracuję. Mogę zapowiedzieć, że więcej w niej będzie o Głogowie. Główny bohater tutaj przyjedzie i tutaj rozegrają się różne dramatyczne wydarzenia. Przy okazji zechcę coś ciekawego i miłego przemycić o moim mieście - zapowiada Stefan Górawski.
RED

(Dorota Nyk)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%