Zamknij

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna: Blisko 900 tys. zł pomocy dla Ukrainy

14:31, 30.03.2022 strony Aktualizacja: 14:31, 30.03.2022
Skomentuj

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Fundacja LSSE podsumowały ponadmiesięczną akcję intensywnej pomocy. Ponad 288 tys. zł przekazano na wsparcie dla potrzebujących. Kolejne 600 tys. zł to wartość leków i sprzętu medycznego od ofiarodawców. Ponadto na konto Fundacji trafiło ponad 40 tys. zł od darczyńców - to osoby prywatne i firmy strefowe. Co ważne, to nie koniec działań.

W strefowym budynku przy ul. B. Kominka zapewniono miejsca noclegowe (które przekazano do miasta) dla 100 osób, a w biurowcu na ul. św. M. Kolbe dla 35 potrzebujących (miejsca przekazano do powiatu). W obydwu lokalizacjach zagwarantowano niezbędne wyposażenie w postaci artykułów gospodarstwa domowego, materacy, pościeli, środków czystości, przygotowano również kącik zabawowy dla dzieci.

Aktualnie trwa zbiórka "wyprawka szkolna", na którą przeznaczono już ponad 46 tys. zł. Szkoły podstawowe z Legnicy na ten moment zgłosiły zapotrzebowanie na 400 takich wyprawek. Na razie planowane jest skompletowanie 500 w pełni wyposażonych zestawów dla ukraińskich uczniów. Akcja cały czas się rozwija, a Fundacja stara się odpowiadać na bieżące potrzeby. Wszyscy zainteresowani udziałem w zbiórce mogą dostarczać artykuły szkolne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.30 do siedziby Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Rycerskiej 24 i pozostawić je w holu w specjalnie przygotowanym miejscu.

Działania LSSE i Fundacji LSSE to nie tylko sprawne akcje podejmowane w regionie, ale też organizowanie transportu niezbędnych rzeczy na granicę. Od ponad miesiąca, co kilka dni, w siedzibie LSSE, wolontariusze fundacyjni, ale również pracownicy LSSE, rozładowują busy z zagranicy (Szwajcaria i Niemcy), pakują kartony pełne artykułów medycznych i szykują je do wyjazdu w kierunku Ukrainy. Niezbędne medykamenty są dostarczane dzięki życzliwości i wielkiemu zaangażowaniu mieszkającego na co dzień w Szwajcarii Jarosława Galka.

- Na granicę trafiło już kilka ton produktów. Do Ukrainy wyruszyło w sumie 16 transportów, a średnio trzy razy w tygodniu przyjeżdżają busy z zaopatrzeniem medycznym przekazanym przez Polonię ze Szwajcarii. Te działania nie byłyby możliwe bez wsparcia wielu ludzi o dobrych sercach oraz innych organizacji społecznych, którym jesteśmy bardzo wdzięczni. Ta pomoc zewnętrzna, przekazana na granicę i do ukraińskich szpitali, za pośrednictwem m. in. Fundacji LSSE, to ponad 600 tys. zł. Taką wartość ma profesjonalny sprzęt medyczny, czy leki, które udało nam się pozyskać. Od początku wojny Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Fundacja LSSE, przy nieocenionym wsparciu zaprzyjaźnionych organizacji i osób prywatnych, pracują na najwyższych obrotach, by realnie wspomagać osoby poszkodowane. Mimo że to bardzo intensywny okres, to cały czas działamy. Nie zatrzymujemy się i już w środę wysyłamy na granicę kolejnego busa załadowanego po same brzegi - zapowiada Przemysław Bożek, prezes LSSE.
RED

(strony)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%