Zamknij

Koszarowce w remoncie, ale co z parkingami? Mieszkańcy: W centrum nie będzie gdzie parkować

17:26, 30.06.2022 strony Aktualizacja: 17:27, 30.06.2022
Skomentuj

Inwestycyjny boom w centrum miasta. Na nowym osiedlu przebudowane zostaną dwa koszarowce. Jeden z nich, ten należący do miasta, już jest w trakcie remontu. Przybędzie mieszkań. Ale najemcy z bloków TBS przy ulicy Sowińskiego martwią się, że niedługo nie będą mieli gdzie stawiać samochodów.

- Jak będzie blok komunalny, tutaj na całej długości będzie dla niego parking - mieszkanki budynku TBS-u sąsiadującego z koszarowcem wskazują parking na 64 samochody wzdłuż wewnętrznej uliczki równoległej do ul. Sowińskiego. - Jeszcze możemy tu parkować, ale to kwestia czasu - dodają. Tłumaczą, że dla przyszłych mieszkańców bloku deweloperskiego parking ma być za blokiem i pod oknami. - A my zostaniemy tylko z tym parkingiem - wskazują plac między dwoma budynkami TBS na około 40 miejsc. - Ludzie mają po dwa-trzy auta i nie będziemy mieli gdzie parkować - jak obliczają, w bloku są 32 mieszkania, więc to co najmniej 64 samochody.

Inwestycję w imieniu miasta jako menadżer projektu nadzoruje spółka TBS. Jak informuje prezes Robert Musiał, przy samym koszarowcu w dokumentacji projektowej nie ma miejsc parkingowych. Jednak ilość miejsc parkingowych na drodze wewnętrznej przy ulicy Sowińskiego oraz planowanych do wybudowania w tym roku na terenie przekazanym miastu przez prywatnego inwestora, w pełni zaspakaja wymogi decyzji o warunkach zabudowy, czyli zapewnienie jednego miejsca parkingowego na jedno mieszkanie.

- Ilość miejsc postojowych, które powstały już i powstaną w związku z budową TBS nr 18 i przebudową koszarowca, w pełni wystarczy do spełnienia warunku z planu zagospodarowania przestrzennego - wyjaśnia Musiał. Dodaje, że to dotyczy wszystkich budynków TBS, koszarowca oraz budynku prywatnego. Wzdłuż tego ostatniego powstaną jeszcze miejsca dla samochodów.
RED

(strony)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%