Głogów

Zamknij

Szpital ma nowe szczepionki przeciw Covid-19 dla wariantu omikron

strony 09:28, 21.09.2022
Skomentuj Szpital ma nowe szczepionki przeciw Covid-19 dla wariantu omikron

- Od kilku dni dysponujemy szczepionką dedykowaną konkretnie dla wirusa, który obecnie dominuje wśród zachorowań na Covid-19 czyli omikrona. Podajemy dawki przypominające - mówi prezes Głogowskiego Szpitala Powiatowego Edward Schmidt. W punkcie szczepień w szpitalu można przyjąć trzecią dawkę oraz czwartą dla osób, które trzecią dawkę dostały przynajmniej trzy miesiące wcześniej. - Mówi się o dużej skuteczności tej szczepionki przypominającej - dodaje, że dawki są nieco mniejsze niż podstawowe i co ważne, pacjenci znacznie lepiej ją tolerują, nie obserwuje się powikłań poszczepiennych.

Szczepienia są prowadzone w czwartki od godz. 14 do 15.30 w punkcie z lewej strony od głównego wejścia do szpitala. Prezes zapowiada, że jeśli umiarkowane obecnie zainteresowanie wzrośnie, godziny zostaną wydłużone. Wszystkie informacje o rejestracji i szczepieniach są dostępne na stronie internetowej szpitala.

Do szpitala trafiają pacjenci zakażeni, ale na szczęście rzadko wymagają hospitalizacji. - Mamy na oddziale wewnętrznym cztery osoby z Covid-19 i jedno dziecko - mówi Edward Schmidt. Dodaje, że nieliczni zakażeni zgłaszający się na SOR i do nocnej świątecznej pomocy zwykle łagodnie przechodzą chorobę i wracają do domu. Prezes zapewnia, że warunki na oddziale wewnętrznym po remoncie oraz dziecięcym pozwalają na całkowitą izolację pacjentów zakażonych Covid-19, nie zakażają innych pacjentów, a szpital pracuje normalne.- Nie wstrzymujemy odwiedzin dla pacjentów niecovidowych - dodaje.
RED
fot. archiwum

(strony)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Jest areszt dla podejrzanego o podpalenie busa

Paulina możesz opublikować opinie sprzed roku ale zapomniałaś że twój mąż nie płaci alimentów tylko komornik ? Dlaczego mąż nie wie jakie dziecko ma rozmowa dlaczego mąż pomimo że twierdzi kupił rowerek a to kupiły dziadki nie wiedział jak pytałam jaki rozmiar jej rzekomo kupił ? Ale on kupił przecież 😂 ty go jeszcze tak nie znasz możesz nie wiedzieć pewnych rzeczy u nie wiesz że cię okłamuje dlaczego jak zarzadlam testów to powiedziałaś że nie będziesz wydawać na moje widzimisię spokojnie nadejdzie czas maska mężowi spadnie nie ciesz się że go piskromilas przeszłość go i tak dogoni tyle na dzisiaj po co mnie ruszacie muszę czas tracić 😂 i jeszcze sprawa w sądzie której nie zapomnę do końca życia test tatusia na temat wirdzy o dziecku to już wie gdzie przedszkole 😂 i zna imiona koleżanek kolegów przecież mój partner utrzymuje dziecko i on nie musi płacić tylko komornik a resztę zabaw zajęć mój partner tak twój w sądzie zeznał masz wgląd zobacz 😂 muszualam każdego po kolei punktować dobrze że mąż taki święty ach on biedny poszkodowany przez los

Kinorjik

23:11, 2026-05-13

Jest areszt dla podejrzanego o podpalenie busa

Także życzę powodzenia ja też nie mam ochoty się z wami ciągać po sądach ale muszę paulinko nie rozmawiałaś ze mną a wypowiadasz się jakbyś znała całe moje życie teraz ci powiem jest CUDOWNIE natalko dalej pouczasz innych i mówisz o szacunku dziewczyno proszę ogarnij się Pamiętaj paulinko ostrzegałam kilka razy to nie wierzyłaś dopiero uwierzyłaś jak zaczęłam działać nawet lata niech to zajmie trzeba w końcu wam zamknąć te buźki i może zaczniecie żyć swoim życiem a nie mi zazdrościć i pomawiać ;)

Kobieta mafii

22:31, 2026-05-13

Jest areszt dla podejrzanego o podpalenie busa

Pozdrawiam serdecznie nie szajka tylko kobieta mafii paulinko a Natalko ty zamilknij mam pieska goldena i jakoś żyje dziecko też ma się dobrze ja nie zmieniam partnerów tak często jak ty więc weź zawijaj 6 lat nie rozmawiamy pamiętasz jak walczyłaś o synka po gazetach płakałaś teraz cwana słyszałam że twojego syna twoi rodzice są pieczą zastępczą ojoj a ty mówisz kto co ma wychowywać spójrz w lustro 😂 od czasów Danii to mieszkałaś w kilku miejscach Piotrusia zribilas cpuna jak Rutkowski latał Piotruś dużo opowiedział o twoich wpadkach w aucie czy na spacerze z psem twój przyjaciel oby wasza przyjaźń przetrwała ale *%#)!& się ode mnie bo przeżyć nie może jak dobrze mi się żyje jak mi się układa o to z jednym od roku a nie 5 jak w/w przypadkach 😂 także proszę się nie wypowiadać na tematy których nie macie pojęcia ostrzegałam wcześniej także pomówienia oszczerstwa są karalne Paulinko wspomniałam małżonkowi że jutro zaczynam działać pozdrawiam sciskodupki biedne

Kobieta mafii

22:26, 2026-05-13

[WIDEO] Mocny przekaz górnika-rapera z Przemkowa

Takk tak a opowiedz raparze o o średnim dozorze ciekawe jak wyjdzie...,.PE3

Dawaj

22:25, 2026-05-13

0%