I Liceum Ogólnokształcące w Głogowie podpisało dziś umowę z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną o wejściu do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego. Uroczystość odbyła się w szkolnej bibliotece, a świadkami podpisania umowy byli uczniowie.
- To dla nas chwila uroczysta i historyczna. To ważny moment dla rozwoju naszego liceum, gdy otwierają się możliwości współpracy, ale także konkurowania naszej szkoły z najlepszymi liceami na Dolnym Śląsku z jeszcze większym efektem, niż do tej pory. Liczymy na bardzo owocną współpracę i zacieśnienie jej poprzez Dolnośląski Klaster Edukacyjny choćby z Politechniką Wrocławską. Otwierają się nowe możliwości - stwierdził dyrektor Janusz Kosałka.
Przemysław Bożek, wiceprezes podkreślił, że również dla LSSE umowa jest też szansą, by szkoła, która ma, jak stwierdził, wspaniałe tradycje i absolwentów mogła nawiązać kontakty z firmami działającymi w strefie. LSSE będzie wspierać w nauce najzdolniejszych uczniów oraz organizować wyjazdy i najzdolniejszych uczniów.
- Część z absolwentów I LO już pracuje w firmach działających w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, dla nas to jest szansa, że wykorzystamy wasz potencjał. Współpracujemy z wyższymi uczelniami, które są otwarte dla was. Często one się o absolwentów I LO "biją", my zrobimy wszystko, by ta walka była jeszcze mocniejsza. Jestem przekonany, że liceum w bardzo krótkim czasie stanie się liderem w śród szkół, które będą współdziałały w ramach Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego - powiedział Przemysław Bożek.
Zarówno dyrektor Kosałka jak i prezes Bożek podkreślali, że nawiązanie współpracy jest próbą wykazania, że dzisiejszy rynek pracy otwarty jest nie tylko dla absolwentów szkół branżowych, a uczniowie z liceum stanowić mogą doskonałą kadrę inżynierską.
- Uczniowie poprzez realizowane przedsięwzięcia zyskują stały kontakt z innymi szkołami, ale i partnerami biznesowymi. I LO ma mnóstwo ciekawych projektów, które chętnie wesprzemy - wymienia korzyści wiceprezes LSSE. Nie bez znaczenia jest okazja do pokazania szkoły potencjalnym pracodawcom i udowodnienie, że absolwenci mogą wnieść do firm bardzo dużo. - Absolwenci i LO to dobrzy matematycy, fizycy, już dziś współpracują z politechniką. Rynek pracy się zmienił, stał się rynkiem pracownika i to on wybiera firmę, w której będzie pracował. I 17-latek może dokonywać wyboru już dużo wcześniej, decyzję o przyszłej karierze podejmować może tu i teraz, rozpoznać rynek pracy wcześniej niż po zakończeniu studiów - dodaje P. Bożek.
- Uczniowie naszej szkoły bardzo często wybierają na miejsce dalszej nauki Politechnikę Wrocławską, stąd stają się często przyszłą kadrą inżynierską na najwyższym poziomie. Dlatego pracodawcy docenią z czasem i ten element - dodaje dyrektor J. Kosałka.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz