Zamknij

Policja on-line dla seniorów. Jutro o wyłudzeniach na "wnuczka" i "policjanta"

08:18, 05.02.2023 strony Aktualizacja: 08:20, 05.02.2023
Skomentuj

Już jutro (6.02.) o godz. 9 głogowscy policjanci zapraszają przed monitory na półgodzinne spotkanie on-line w serwisie youtube na profilu Komendy Powiatowej Policji w Głogowie pod linkiem:

[WIDEO]71[/WIDEO]

.

Policjantki z zespołu ds. profilaktyki społecznej KPP w Głogowie będą opowiadały o metodach oszustw na "wnuczka" i "policjanta" oraz w jaki sposób w takich sytuacjach skontaktować się z policją i zawiadomić o przestępstwie. Propozycja skierowana jest przede wszystkim do seniorów, ale dostępna jest dla każdego, a osobom starszym, które same nie radzą sobie z obsługą komputera i internetu mogą pomóc najbliżsi lub opiekunowie.

W trackie spotkania możliwe będzie zadawanie prowadzącym pytań na czacie. Policjantki będą na nie odpowiadały na żywo. - Celem akcji prowadzonej przez wszystkie komendy powiatowe policji na Dolnym Śląsku jest przede wszystkim kontakt policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby starsze stają się ofiarami przestępstwa, zapoznanie ich ze skutecznymi metodami zapobiegania negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże czy rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa - informuje policja.

W 2020 r., seniorzy stracili w wyniku oszustw 86 mln zł, a w pierwszej połowie 2021 r. 63 mln. Policjanci systematycznie spotykają się z seniorami w domach opieki i uniwersytetach trzeciego wieku, by ostrzegać ich prze niebezpieczeństwem, ale dotarcie do seniorów, nie objętych opieka instytucjonalna i niezrzeszonych w organizacjach społecznych jest trudne. Senior on-line to akcja skierowana przede wszystkim do takich osób.

RED

(strony)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%