Zamknij
REKLAMA

Sąd skazał 83 - latkę, która wjechała w motocyklistów i zabiła człowieka

07:07, 09.03.2023 Dorota Nyk Aktualizacja: 08:19, 16.03.2023
Skomentuj

80 - latka, która wjechała w kolumnę motocyklistów, a jednego z nich śmiertelnie potrąciła, została dziś uznana winną i skazana na 1 rok pozbawienia wolności w zawieszeniu. Zginął wtedy znany działacz z gminy Żukowice, 34 - letni Krystian S., zapalony motocyklista z klubu Gremium MC Radicals oraz prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłodzie.

Wypadek wydarzył się we wrześniu 2019 roku na drodze krajowej nr 36 w okolicach Miłosnej, na prostym odcinku między Lubinem a Prochowicami. Według prokuratury 80 - letnia wtedy Zofia K. jechała hondą civic z Wrocławia do Lubina. Było ok. 13, gdy zjechała ze swojego pasa ruchu i wjechała w grupę 10. motocyklistów, którzy jechali w przeciwnym kierunku, z Głogowa do Wrocławia, na wesele kolegi. Uderzyła lewym przodem swego auta w jadący jako pierwszy motocykl, po czym w następne motocykle jadące w kolumnie. 34 - letni Krystian S. zginął, natomiast obrażenia odniosło jego ośmiu kolegów.

Wyrok na kobietę zapadł w środę (8.03,) przed Sądem Okręgowym w Legnicy. Jest nieprawomocny. Dziś 83 - letnia Zofia K. została skazana za nieumyślne spowodowanie wypadku na 1 rok pozbawienia wolności w zawieszeniu, sąd także orzekł wobec niej 10 - letni zakaz prowadzenia pojazdów. Prokuratura oraz oskarżyciele posiłkowi domagali się dla niej dwóch lat więzienia. Zapowiedzieli apelację od wyroku.

Kobieta nie przyznawała się do winy w trakcie procesu. Twierdziła, że to o motocykliści w nią wjechali, a nie ona w nich. Sąd w Legnicy uznał jednak inaczej. Jeden z biegłych opiniujących wypadek stwierdził, że samochód 80 - latki był w złym stanie technicznym, aż podwozie musiało stukać i musiało go znosić na bok, miał także niesprawny układ hamulcowy.

RED

(Dorota Nyk)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%