Zamknij

Odśnieżają, odśnieżają, a nadal ślisko. Dlaczego na chodnikach w Głogowie leży śnieg i lód?

17:04, 29.11.2023 . Aktualizacja: 17:27, 29.11.2023
Skomentuj

Uwaga, bo na chodnikach jest ślisko i niebezpiecznie. Co się dzieje? - głogowianie pytają, dlaczego jeszcze wiele chodników nie odśnieżono i nie posypano, chodzi się po nich jak po lodzie. W wielu miejscach trzeba uważać, żeby nogi nie złamać. Ślisko jest nawet na odśnieżonych chodnikach chodnikach, a piasku nie widać. Czytelnicy donoszą, że były już pierwsze "wywrotki" - na razie na szczęście bez poważnych konsekwencji zdrowotnych.    

Wymieniać można długo. Sama główna al. Wolności też budzi wiele wątpliwości, a jak się pójdzie trochę dalej - na przykład na Daszyńskiego, to już jest dosłownie lodowisko.

Mamy umowę z gminą miejską na odśnieżanie dróg i chodników miejskich oraz powiatowych. To jest jedna sprawa. Druga to, że jest pewna kolejność, są różne kategorię chodników i dróg, odśnieżamy je po kolei. Wszystkich naraz się nie da zrobić. Akurat al. Wolności jest jedną z dróg na pierwszym miejscu. Dzisiaj też pracowaliśmy przy odśnieżaniu koło szkół i przedszkoli

- powiedział nam rzecznik GPK Głogów Rafał Sikora. Zapewnił, że pracownicy tej firmy odśnieżają chodniki od czasu, gdy rozpoczęły się opady śniegu, sukcesywnie, po kolei. Poinformował, że chodniki przy al. Wolności odśnieżali 25., 26. i 28. listopada oraz na drugiej zmianie 29 listopada.

Chodniki były odśnieżane jeszcze dzisiaj od 6, a potem od 12

– poinformował.

Są także chodniki należące do spółdzielni mieszkaniowej i do ZGM. A także te przy drogach wojewódzkich i krajowych. Każdy oczyszcza ich właściciel. 

(DN)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

KangurKangur

0 0

Bo trzeba przestać nadawać *%#)!& tytuły artykułu że odśnieżają a nadal slisko.
Po prostu nie odśnieżają skoro jest lód i jest slisko. Oszczędności oszczędności.
Za komuny nie było slisko chyba że było minus 30. Nie odśnieżają jest slisko. 23:34, 29.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%