Zamknij

Działkowcy za śmieci będą płacić co miesiąc. Stawka pozostaje bez zmian

14:45, 24.01.2020 Mateusz Komperda Aktualizacja: 14:45, 24.01.2020
Skomentuj

W czerwcu ub. roku wyliczono i ustalono koszt wywozu śmieci przypadającego na jednego działkowca. Były to 52 zł rocznie przy selektywnym zbieraniu odpadów. Ale jeszcze w lutym zasady się zmienią. - Opłaty będą dokonywane w systemie ryczałtowym miesięcznym - a nie, jak do tej pory, rocznym lub sezonowym - informuje Leszek Drankiewicz, przewodniczący rady miasta. Uchwała jest już gotowa i będzie podejmowana na najbliższej lutowej sesji.

Działkowcy mogą być jednak spokojni, bo koszty nie wzrosną. Ani też zmiana sposobu dokonywania opłat za wywóz śmieci niewiele będzie ich dotyczyła. - Jest walne zebranie, ustalają koszty i płaci się całość czynszu raz do roku. W tym wliczone są już śmieci. Wynika z tego, że księgowa zamiast jednego przelewu za śmieci będzie musiała wykonać takich kilka - mówi nam pan Marek z Rodzinnych Ogrodów Działkowych Konwalia w Głogowie.

Prezes GPK-Suez przypomina o segregacji opadów. Czy działkowcy przestrzegają zasad? Trudno powiedzieć. - W mieście 80 proc. mieszkańców deklaruje segregację. A załóżmy, że stosuje się do tego połowa z nich. W ostatnim czasie zauważamy jednak znaczną poprawę. Coraz mniej jest śmieci zmieszanych - dodaje Zbigniew Rybka. O tym, czy to faktycznie tendencja wzrostowa, dowiemy się za kilka miesięcy.
RED

(Mateusz Komperda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%