Zamknij
REKLAMA

Co ze świadectwami maturzystów? W głogowskich szkołach średnich nerwowe chwile

10:25, 24.04.2019 Wojtek Olszewski Aktualizacja: 10:25, 24.04.2019
Skomentuj

W głogowskich szkołach średnich pełne napięcia chwile i czas decyzji ze strony protestujących nauczycieli w kwestii ich udziału w radach klasyfikacyjnych. Wczoraj Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy zaapelował do dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych oraz do nauczycieli, aby rady klasyfikacyjne maturzystów przeprowadzić. Jednak każda ze szkół podejmie decyzje indywidualnie.

Na razie w Głogowie klasyfikację przeprowadziło tylko I LO  i w piątek maturzyści tej szkoły mogą być pewni, że w piątek odbiorą świadectwa. A jak jest w innych szkołach?

- Od jakiegoś czasu rada klasyfikacyjna jest zaplanowana na jutro, czwartek na godz. 15.15 - mówi wicedyrektor II LO Danuta Piwowar. - Wierzę w to, że rada się odbędzie i mam nadzieję, że uda się przeprowadzić klasyfikację. Wszystkim nam zależy na tym, by matury się odbyły. Na piątek zaplanowane jest zakończenie i rozdanie świadectw. Byleby udało się to sfinalizować, mam nadzieję, że uczniowie to zrozumieją - dodaje dyrektorka

W Zespole Szkół Ekonomicznych dyrektor Wojciech Janisio czeka na decyzję komitetu strajkowego - Jeszcze nie rozmawiałem z komitetem strajkowym, jesteśmy w dynamicznym rozwoju sytuacji. Strajk trwa i jeżeli potrwa dalej nie jestem w stanie zebrać kworum rady i przeprowadzić klasyfikacji. Wszystko rozegra się na szczeblu decyzji ZNP, czekam też na decyzję głogowskiej Międzyszkolnej Komisji Koordynacyjnej - mówi krótko.

Dyrektorka Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych Sylwia Hodor rady klasyfikacyjne próbuje zwołać codziennie. - Rady klasyfikacyjne odbywają się codziennie i zawsze brakuje kilku osób do kworum. Dziś na godz. 15.15 zaplanowana jest kolejna. Jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że kworum będzie i uda się klasyfikacja. Liczę na otwarcie tej furtki dla młodzieży i mam nadzieję, że w piątek, tak jak zaplanowano to we wrześniu, uczniowie przyjdą odebrać świadectwa - informuje.

W Zespole Szkół Przyrodniczych dyrektor Elżbieta Sawczak również chce rozstrzygnąć kwestię ocen jeszcze dziś. - Rada Klasyfikacyjna jest zaplanowana na godz. 15.05, to podstawowy termin ustalony na początku roku. Zobaczymy dziś po południu, czy dojdzie do klasyfikacji. Jeśli nie, to jutro zwołuję kolejną. Mam nadzieję, że do rady klasyfikacyjnej jednak dojdzie, choć nauczyciele w szkole nadal strajkują. Muszę się liczyć z jutrzejszym terminem rady. Mam też nadzieję, że wszystko przebiegnie bez zakłóceń i uczniowie w piątek będą mogli otrzymać świadectwa - dodaje E. Sawczak.

Dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych Paweł Korzeń czeka na decyzję komitetu strajkowego. - Na razie trwają obrady komitetu strajkowego. Radę zwołałem na godz. 13.30. Nie wiem, jaka będzie decyzja strajkujących. Jeśli dziś rada nie dojdzie do skutku, jutro zwołuje kolejną. W sumie już piątą. Mam nadzieję, że po wczorajszym komunikacie Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego i wieściach z protestu z Warszawy będzie szansa na pozytywne zakończenie - mówi Paweł Korzeń.

W Zespole Szkół im. Wyżykowskiego, gdy dzwoniliśmy, dyrektorka była na spotkaniu z komitetem strajkowym.

(Wojtek Olszewski)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%