Ostatnio zdobywał pięciotysięczniki w Meksyku i Ekwadorze. Teraz wybrał się na K2, ale w... Sławie. - Myślę, że to nawet większy wyczyn niż normalnie wejść na K2, bo tam z ostatniego obozu jest około 1600 m przewyższenia, a tutaj będzie pełna wysokość - mówi nam Jacek Łapiński. Trzeba wejść i zejść z wieży liczącej 42 m wysokości aż 247 razy. Szczyt K2 to 8611 Przed nim duże wyzwanie. Do tej wyprawy zachęcił syna Kamila, który też ma pasję do wspinaczki.
Zaczęli dziś (8.03.). Najpierw rozstawili namioty, wypili kawę i chwilę po godz. 8 zaliczyli pierwsze wejście do góry. Atakują szczyt. - Póki co jest pozytywnie! - cieszył się Kamil po piątym wejściu na szczyt wieży, choć nie ukrywał, że będzie ciężko. - Będziemy wchodzić dzień i noc z krótkimi przerwami na spanie. Chcielibyśmy zdobyć wysokość w dwa dni. Zachęcam wszystkim do czynnego wypoczynku w tych trudnych czasach - mówi Jacek. Trzymamy kciuki.
RED
Biskup Lityński dla MyGlogow: Ideologia bierze
Jak was lewaków opętała tolerancja tylko nienawidzicie wszystkiego i wszystkich co nie z wami a niejeden z was w godzinie śmierci zawoła Boga
Ot tak
22:23, 2025-08-22
Biskup Lityński dla MyGlogow: Ideologia bierze
Też tak uważam że religia powinna być w salkach przy kościele kiedyś tak było i z chęcią chodziliśmy z całą klasą na religię.I nie przypominam sobię że komuś z moich koleżanek i kolegów się nie chciało.Bardzo miło wspominam katechezy prowadzone na Koperniku.
Bati
21:55, 2025-08-22
Podejrzenia o legalizację nielegalnych migrantów
Kiedy pisory przestaną jątrzy tego już się nie da słuchać ani za całe zło tego świata winią zwykłych spokojnych pracowitych ludzi i Tuska ( Który działa na nich jak płachta na byka) im już żaden lekarz nic nie wyleczy z tej ich głupoty i ciemnoty ich wyborców.
Endriu
21:45, 2025-08-22
Miejska plaża zarasta. Czy zostanie zlikwidowana?
Menele z Tysiąclecia też zarosły i popadły w ruinę, a jakoś nikt ich nie likwiduje :D
Łukasz
21:31, 2025-08-22
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz