Zamknij

Milion złotych dla uczelni! PWSZ w krajowej czołówce

13:43, 18.03.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 14:48, 19.03.2021
Skomentuj

PWSZ w Głogowie jest jedną z 15 uczelni zawodowych (na 32 w całej Polsce), które najlepiej i najskuteczniej kształcą swoich studentów, tym samym przygotowując ich do podjęcia pracy w regionie. Jednocześnie jest najlepszą pod tym względem uczelnią zawodową na Dolnym Śląsku (4 w całym województwie).

Nagrodą za takie wyniki jest 1 mln zł w ramach projektu "Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości" realizowanego przez Ministerstwa Edukacji i Nauki.

- Premia finansowa w wysokości 1 mln zł jest wypłacana uczelniom w formie subwencji, która zapewnia większą elastyczność w dysponowaniu pieniędzmi. Uczelnie mogą wydać środki na cele, które podniosą jakość kształcenia, np. na zakup pomocy dydaktycznych, zatrudnienie praktyków w uczelniach, stypendia dla studentów, kursy i szkolenia podnoszące kompetencje kadry dydaktycznej, modernizację laboratoriów - wyjaśnia Katarzyna Rusak, rektor głogowskiej uczelni.

W konkursie DID uczelnie wyłaniane są w oparciu o wybrane wskaźniki systemu Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA). Są to chociażby względny wskaźnik bezrobocia oraz zarobków wśród absolwentów studiów pierwszego stopnia.

Kolejnym warunkiem jest posiadanie tylko pozytywnych ocen jakości kształcenia na prowadzonych kierunkach studiów, wydanych przez Polską Komisję Akredytacyjną w latach 2015-2020.

Warto dodać, że PWSZ zajmuje 4. miejsce według kryterium wysokości wynagrodzeń i 6. miejsce według kryterium zatrudnienia naszych absolwentów (w pierwszym roku po ukończeniu studiów). Udział w dzisiejszej konferencji (18.03.) wziął udział też poseł Wojciech Zubowski, który gratulował uczelni tego sukcesu.
RED

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%