Zamknij

Napis z nazwą miasta na bulwarze? Młodzi głogowianie składają wniosek do Budżetu Obywatelskiego

08:46, 27.08.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 08:53, 27.08.2021
Skomentuj

Takie napisy z nazwą miast znajdują się chociażby w Zakopanem, Wiśle czy pobliskiej Zielonej Górze. A czy kolejny powstanie na naszym bulwarze nad Odrą? Kilku młodych głogowian ma taki pomysł, składa wniosek do Budżetu Obywatelskiego i liczy na wasze wsparcie. - Odwiedzając różne miasta zauważyliśmy, że te napisy to świetna okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że później fotki trafiają do sieci, więc jest to również dobra promocja miasta - uważa Żaneta Baczyńska, którą wspierają także Anna Komperda, Tomasz Olczak, Karol Frankowski i Szczepan Parchimowicz - znajomi i przyjaciele.
Proponują, aby w nazwie naszego miasta literkę "o" zastąpiło serduszko. - Ma to nawiązywać do tego, że przecież jesteśmy lokalnymi patriotami, więc kochamy swoje miasto. To nasza mała ojczyzna. Miło byłoby, gdyby każdy kto tutaj przyjedzie, zrobił sobie pod napisem zdjęcie i chciał tutaj wrócić. By z uśmiechem na twarzy wspominał ten pobyt. A w sercu miał właśnie Głogów - dodaje Olczak.

To ma być duży i podświetlany napis. Zrobili nawet jego wizualizację. Pomysł spodobał się radnym miejskim i powiatowym. - Deklarujemy nasze wsparcie w promocję głosowania na ten projekt - mówią nam Edyta Owczarek, Joanna Michałowska, Michał Wnuk i Marcin Kuchnicki. Przypomnijmy, że Budżet Obywatelski wraca po roku przerwy spowodowanej koronawirusem. Miasto czeka na pomysły mieszkańców i ma na ten cel zarezerwowane 2,5 mln zł. Formularz: TUTAJ.
RED

(Mateusz Komperda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%